Dakarské dilema: rychlost, nebo spolehlivost? Je potřeba obojí. A navíc hodně aut v týmu

Radek Vičík Radek Vičík
4. 2. 2018 9:26
Podrobné zpravodajství deníku Aktuálně.cz z letošní Rallye Dakar uzavřeme pomyslnou tečkou v podobě analýzy toho, čím letošní ročník všechny překvapil i toho, co je na slavné soutěži jinak, než by logika a zdravý rozum očekávaly.
Rallye Dakar 2018: fanynka
Rallye Dakar 2018: fanynka | Foto: Buggyra

Největším omylem Rallye Dakar je už její jméno. Vždyť do Dakaru se jelo naposledy v roce 2007. Jenže byznys nepotřebuje logiku, název má zaregistrovaný společnost ASO, a ta s ním v poklidu zamířila na jih Ameriky.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy