Dvojitý Shock ve žluté barvě. Macík i Brabec byli na Dakaru nejlepšími Čechy

Martin Macík mladší v Jižní Americe doslova létal a vybojoval si tak výborné páté místo mezi kamiony.
Byl to nejen Macíkův "osobák" na slavné rallye, ale také nejlepší český výkon v letošním ročníku.
Výborně si vedl i druhý jezdec týmu Big Shock Racing, motocyklista Jan Brabec. Byť byl na Dakaru nováčkem, 39. pozicí v konečném účtování byl také on ve své kategorii nejlepším závodníkem s českou vlajkou u jména.
Macík nejel žádnou "kudlu", místo toho sázel na rozvahu a klid za volantem: "Byl to Dakar, jak má být. Páté místo mezi kamiony v tak náročném ročníku je jednoznačný úspěch. Nejeli jsme na etapová vítězství. Upřednostnili jsme chladnou hlavu a klidnou sílu, které nám pomohly projít závodem a překonat všechny těžkosti," ocenil svého syna šéf týmu Martin Macík senior.
"O ty těžkosti jde na Dakaru především. Potkají každého, ale vy musíte všechny komplikace, které se vám postupně staví do cesty, zvládnout a vypořádat se s nimi co nejrychleji a nejefektivněji. A to se podařilo," dodal zkušený jezdec, který má na svém kontě i jedno celkové čtvrté místo. Tedy stále o příčku lepší než jeho syn.
Foto: Big Shock Racing
Radek Vičík Big Shock Racing, Radek Vičík
24. 1. 2018 22:50
Tým Big Shock Racing do letošní Rallye Dakar nasadil opět kamion a motorku, tentokrát v obou kategoriích získal nejlepší česká umístění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy