Dřina v bivaku, západ slunce nad pouští i velké oslavy. Tak Češi bojovali v Maroku

Mechanici Aleše Lopraise sice zažili pár perných chvilek, ale v cíli mohli všichni z týmu InstaForex Loprais slavit vítězství.
Mezi osmi pernými etapami se mechanici Aleše Lopraise potili v bivaku,...
... ale vyplatilo se. V cíli Morocco Desert Challenge se jako první objevila bílo-červená Tatra Queen 69...
... a celý tým mohl slavit.
Na to, že Loprais chtěl v Maroku původně jen trénovat,...
Foto: Milan Loprais
rav Milan Loprais, rav
26. 4. 2018 8:03
Podívejte se na snímky z dálkové rallye Morocco Desert Challenge, v níž uspěli čeští závodníci.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy