V ráji kartiček. Svatý grál jsou kousky s výstrojí, říká majitel tří tisícovek Hašků

Sběratel a obchodník Pavel Bartko má ve sbírce hokejových kartiček 3 100 exponátů s Dominikem Haškem.
Pouť úctyhodnou kolekcí začínáme u podepsané kartičky Dominika Haška z Ottawy. Pavel Bartko má přibližně 3 100 karet české brankářské legendy, Haškův styl se mu líbil odmalička. "Jako kluk z Litvínova jsem měl oblíbence Petra Rosola a Vladimíra Růžičku, a pak Haška. Byl tenkrát mladý, byla to nová hvězda a těm děti rády fandí," říká.
Kartičky s částmi hrané výstroje (dresů, hokejek, lapaček, ale i betonů) jsou mezi sběrateli obzvlášť cenné. Zde vidíte další podepsané kousky...
... a tady kartičky s nášivkou ("patch" karty) loga NHL, jež byla odňata z dresů Haška a jeho detroitského parťáka Chrise Osgooda. "To jsou tzv. auto shield karty, svatý grál sběratelů. Jedinečná záležitost, opravdu masakr," rozplývá se Bartko.
Na druhé straně ukazuje gratulaci společnosti Upper Deck, držitele exkluzivní licence na výrobu karet s hráči a logy NHL. "Vedle hráčské výstroje se do kartiček dává třeba i rozstříhaná síť po sezoně. U hráčů, kteří už ukončili kariéru, pak jejich vlastní memorabilia docházejí. Už jsem viděl, že Wayne Gretzky měl u karty dokonce tašku na výstroj," komentuje sběratel z Litvínova.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
29. 6. 2020 6:24
Běžná záliba z klukovských let přerostla v něco většího a dnes má Pavel Bartko prosperující obchod s kartami hokejistů. Jeho osobní sbírka čítá čtyři tisíce kartiček, z nichž více než tři čtvrtiny tvoří exponáty s jediným mužem, legendárním Dominikem Haškem. Podívejte se na fotoreportáž s unikátními světovými kousky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy