V ráji kartiček. Svatý grál jsou kousky s výstrojí, říká majitel tří tisícovek Hašků

Sběratel a obchodník Pavel Bartko má ve sbírce hokejových kartiček 3 100 exponátů s Dominikem Haškem.
Pouť úctyhodnou kolekcí začínáme u podepsané kartičky Dominika Haška z Ottawy. Pavel Bartko má přibližně 3 100 karet české brankářské legendy, Haškův styl se mu líbil odmalička. "Jako kluk z Litvínova jsem měl oblíbence Petra Rosola a Vladimíra Růžičku, a pak Haška. Byl tenkrát mladý, byla to nová hvězda a těm děti rády fandí," říká.
Kartičky s částmi hrané výstroje (dresů, hokejek, lapaček, ale i betonů) jsou mezi sběrateli obzvlášť cenné. Zde vidíte další podepsané kousky...
... a tady kartičky s nášivkou ("patch" karty) loga NHL, jež byla odňata z dresů Haška a jeho detroitského parťáka Chrise Osgooda. "To jsou tzv. auto shield karty, svatý grál sběratelů. Jedinečná záležitost, opravdu masakr," rozplývá se Bartko.
Na druhé straně ukazuje gratulaci společnosti Upper Deck, držitele exkluzivní licence na výrobu karet s hráči a logy NHL. "Vedle hráčské výstroje se do kartiček dává třeba i rozstříhaná síť po sezoně. U hráčů, kteří už ukončili kariéru, pak jejich vlastní memorabilia docházejí. Už jsem viděl, že Wayne Gretzky měl u karty dokonce tašku na výstroj," komentuje sběratel z Litvínova.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
29. 6. 2020 6:24
Běžná záliba z klukovských let přerostla v něco většího a dnes má Pavel Bartko prosperující obchod s kartami hokejistů. Jeho osobní sbírka čítá čtyři tisíce kartiček, z nichž více než tři čtvrtiny tvoří exponáty s jediným mužem, legendárním Dominikem Haškem. Podívejte se na fotoreportáž s unikátními světovými kousky.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 23 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy