Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?

Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?
50. ZLATAN IBRAHIMOVIC (fotbal). Už dopředu prozradíme, že třeba Diego Maradona, Michel Platini, Alfrédo di Stéfano, Ferenc Puskás či Johan Cruijff se do elitní padesátky nedostali. Velkohubý Švéd ano. Pomohly mu k tomu dva roky v USA i triumfální návrat do Milána. V zámoří na něho nejspíš nezapomněli i díky slovům, se kterými se tam loučil: "Chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Můžete se vrátit ke sledování baseballu."
49. DWAYNE JOHNSON (wrestling). A hned další poněkud překvapivé jméno. K příslušnosti mezi elitou mu pomohla obliba wrestingu zejména v USA, kde osm let profesionálně zápasil, a následně megaúspěšná herecká kariéra. Jeho filmy patří totiž celosvětově k nejlépe vydělávajícím, hrál třeba v sérii Rychle a zběsile, Jumanji či Kráčející skála.
48. IAN THORPE (plavání). S pěti zlatými medailemi nejúspěšnější australský olympionik historie. Tři zlaté a dvě stříbrné získal v roce 2004 a byl nejlepším účastníkem aténských her. V roce 2001 jako první v historii získal na jednom mistrovství světa v plavání šest zlatých medailí.
47. KAREEM ABDUL-JABBAR (basketbal). Nejlepšího střelce NBA všech dob (38 387 bodů) by možná leckdo čekal výš. Zvlášť když se pyšní i šesti mistrovskými tituly, šestkrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže (rovněž rekord) a 19x se zúčastnil Utkání hvězd (i to je zatím nepřekonané maximum).
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 4. 2020 7:01
Ta otázka zůstane stejně věčná. Kdo je nejlepším sportovcem všech dob? Podívejte se na padesátku borců, jak ji letos vybrali hlasující po celé planetě na stránce TheTopTen, která se specializuje právě na ankety.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy