Hitlera vytáčel, americký prezident jím pohrdal. Před 110 lety se narodil Jesse Owens

Hitlera vytáčel, americký prezident jím pohrdal. Před 110 lety se narodil Jesse Owens
1. MICHAEL JORDAN (basketbal). Fenomenální "Air" Jordan vyhrál šestkrát NBA, šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem finále, pětkrát celé soutěže, desetkrát nejlepším střelcem. Dvojnásobný olympijský vítěz a člen prvního Dream Teamu na Hrách v Barceloně 1992. Letošní 60. narozeniny oslavil tím, že věnoval 10 milionů dolarů dětské charitě.
2. MUHAMMAD ALI (boxer). Létal jako motýl, bodal jako včela. "Je těžké být pokorný, když jste tak velcí jako já." "Já nejsem největší. Jsem ještě větší než největší." "Bůh na mě seslal mou nemoc, protože chtěl, abych poznal, že ne já, to on je ten největší." Možná žádný jiný sportovec neovlivnil společnost ve 20. století tak jako on...
3. WAYNE GRETZKY (lední hokej). Možná trochu překvapení vzhledem k tomu, že lední hokej není ve světě zas tak rozšířený. Ale marná sláva, držitel řady rekordů v NHL je prostě "The Great One".
5. MICHAEL PHELPS (plavání). Olympijský rekordman v počtu medailí, celkem jich posbíral 28. Z toho neskutečných 23 zlatých... Osm jich získal na hrách v Pekingu roku 2008.
Foto: Profimedia
Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 12. 9. 2023 15:46
Jako první člověk získal na jedné olympiádě čtyři zlata, triumfy Jesseho Owense v Berlíně 1936 ale byly mnohem víc než jen sportovním úspěchem. Legendární Američan, od jehož narození dnes uplynulo 110 let, je právem v padesátce nejlepších sportovců historie, jak ji vybrali hlasující po celé planetě na stránce TheTopTens. I když do nejlepší desítky se nedostal a není ani nejvýše postaveným atletem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy