Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?

Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?
50. ZLATAN IBRAHIMOVIC (fotbal). Už dopředu prozradíme, že třeba Diego Maradona, Michel Platini, Alfrédo di Stéfano, Ferenc Puskás či Johan Cruijff se do elitní padesátky nedostali. Velkohubý Švéd ano. Pomohly mu k tomu dva roky v USA i triumfální návrat do Milána. V zámoří na něho nejspíš nezapomněli i díky slovům, se kterými se tam loučil: "Chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Můžete se vrátit ke sledování baseballu."
49. DWAYNE JOHNSON (wrestling). A hned další poněkud překvapivé jméno. K příslušnosti mezi elitou mu pomohla obliba wrestingu zejména v USA, kde osm let profesionálně zápasil, a následně megaúspěšná herecká kariéra. Jeho filmy patří totiž celosvětově k nejlépe vydělávajícím, hrál třeba v sérii Rychle a zběsile, Jumanji či Kráčející skála.
48. IAN THORPE (plavání). S pěti zlatými medailemi nejúspěšnější australský olympionik historie. Tři zlaté a dvě stříbrné získal v roce 2004 a byl nejlepším účastníkem aténských her. V roce 2001 jako první v historii získal na jednom mistrovství světa v plavání šest zlatých medailí.
47. KAREEM ABDUL-JABBAR (basketbal). Nejlepšího střelce NBA všech dob (38 387 bodů) by možná leckdo čekal výš. Zvlášť když se pyšní i šesti mistrovskými tituly, šestkrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže (rovněž rekord) a 19x se zúčastnil Utkání hvězd (i to je zatím nepřekonané maximum).
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 4. 2020 7:01
Ta otázka zůstane stejně věčná. Kdo je nejlepším sportovcem všech dob? Podívejte se na padesátku borců, jak ji letos vybrali hlasující po celé planetě na stránce TheTopTen, která se specializuje právě na ankety.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy