Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?

Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?
50. ZLATAN IBRAHIMOVIC (fotbal). Už dopředu prozradíme, že třeba Diego Maradona, Michel Platini, Alfrédo di Stéfano, Ferenc Puskás či Johan Cruijff se do elitní padesátky nedostali. Velkohubý Švéd ano. Pomohly mu k tomu dva roky v USA i triumfální návrat do Milána. V zámoří na něho nejspíš nezapomněli i díky slovům, se kterými se tam loučil: "Chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Můžete se vrátit ke sledování baseballu."
49. DWAYNE JOHNSON (wrestling). A hned další poněkud překvapivé jméno. K příslušnosti mezi elitou mu pomohla obliba wrestingu zejména v USA, kde osm let profesionálně zápasil, a následně megaúspěšná herecká kariéra. Jeho filmy patří totiž celosvětově k nejlépe vydělávajícím, hrál třeba v sérii Rychle a zběsile, Jumanji či Kráčející skála.
48. IAN THORPE (plavání). S pěti zlatými medailemi nejúspěšnější australský olympionik historie. Tři zlaté a dvě stříbrné získal v roce 2004 a byl nejlepším účastníkem aténských her. V roce 2001 jako první v historii získal na jednom mistrovství světa v plavání šest zlatých medailí.
47. KAREEM ABDUL-JABBAR (basketbal). Nejlepšího střelce NBA všech dob (38 387 bodů) by možná leckdo čekal výš. Zvlášť když se pyšní i šesti mistrovskými tituly, šestkrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže (rovněž rekord) a 19x se zúčastnil Utkání hvězd (i to je zatím nepřekonané maximum).
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 4. 2020 7:01
Ta otázka zůstane stejně věčná. Kdo je nejlepším sportovcem všech dob? Podívejte se na padesátku borců, jak ji letos vybrali hlasující po celé planetě na stránce TheTopTen, která se specializuje právě na ankety.
 

Právě se děje

Další zprávy