Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?

Tohle jsou nejlepší sportovci všech dob. Kdo vyhrál obří anketu fanoušků?
50. ZLATAN IBRAHIMOVIC (fotbal). Už dopředu prozradíme, že třeba Diego Maradona, Michel Platini, Alfrédo di Stéfano, Ferenc Puskás či Johan Cruijff se do elitní padesátky nedostali. Velkohubý Švéd ano. Pomohly mu k tomu i poslední dva roky v USA. Jde o to, jestli čerstvě nabitá masa fanoušků zase neprořídne poté, co se se zámořím rozloučil slovy: "Chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Můžete se vrátit ke sledování baseballu."
49. DWAYNE JOHNSON (wrestling). A hned další poněkud překvapivé jméno. K příslušnosti mezi elitou mu pomohla obliba wrestingu zejména v USA, kde osm let profesionálně zápasil, a následně megaúspěšná herecká kariéra. Jeho filmy patří totiž celosvětově k nejlépe vydělávajícím, hrál třeba v sérii Rychle a zběsile, Jumanji či Kráčející skála.
48. IAN THORPE (plavání). S pěti zlatými medailemi nejúspěšnější australský olympionik historie. Tři zlaté a dvě stříbrné získal v roce 2004 a byl nejlepším účastníkem aténských her. V roce 2001 jako první v historii získal na jednom mistrovství světa v plavání šest zlatých medailí.
47. KAREEM ABDUL-JABBAR (basketbal). Nejlepšího střelce NBA všech dob (38 387 bodů) by možná leckdo čekal výš. Zvlášť když se pyšní i šesti mistrovskými tituly, šestkrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže (rovněž rekord) a 19x se zúčastnil Utkání hvězd (i to je zatím nepřekonané maximum).
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 4. 2020 7:01
Ta otázka zůstane stejně věčná. Kdo je nejlepším sportovcem všech dob? Podívejte se na padesátku borců, jak ji vybrali hlasující po celé planetě na stránce TheTopTen, která se specializuje právě na ankety.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy