Záplava českých vlajek nebo zdravotníci Švýcaři. Projděte si návrh olympijských dresů

Návrh českých hokejových dresů pro olympiádu 2022 v Pekingu.
KANADA. Kanaďané by mohli podle designéra Ferryho oživit retro dresy z Kanadských pohárů v minulém století a nastoupit s rozpůleným javorovým listem. Alternativní černá sada je vyvedena v jednoduchém stylu.
RUSKO. Velká ruská orlice na hrudi hráčů sborné nepřekvapí, naopak alternativní dres s tmavou rudou barvou by u úřadujících olympijských šampionů rozhodně znamenal novum.
ŠVÉDSKO. Švédské trikoty s tradičními třemi korunkami nijak nevybočují z normálu, Seveřané se s nimi často umisťují na předních pozicích módních hokejových žebříčků. Vikingskou loď z třetího dresu mají Švédové v logu hokejového svazu, na dresu by byla velkým oživením.
FINSKO. Se lvem bez nápisu Suomi se Finové představili už na hrách v Pchjongčchangu, neodmyslitelně k jejich hokejové identitě patří. Proto u dresu nalevo těžko říct, zda by se mistři světa z loňského roku svého symbolu dokázali vzdát.
Foto: Ferry Designs
Sport Sport
24. 5. 2020 10:08
Americký student vystupující pod jménem Ferry, který se věnuje designu ve světě sportu, zveřejnil své návrhy hokejových trikotů pro mužský turnaj na příští olympiádě 2022 v Číně. V některých případech by nápad mohl inspirovat samotné hokejové svazy, v jiných jde naopak pravděpodobně o velkou utopii. Podívejte se.
 

Právě se děje

Další zprávy