Záplava českých vlajek nebo zdravotníci Švýcaři. Projděte si návrh olympijských dresů

Návrh českých hokejových dresů pro olympiádu 2022 v Pekingu.
KANADA. Kanaďané by mohli podle designéra Ferryho oživit retro dresy z Kanadských pohárů v minulém století a nastoupit s rozpůleným javorovým listem. Alternativní černá sada je vyvedena v jednoduchém stylu.
RUSKO. Velká ruská orlice na hrudi hráčů sborné nepřekvapí, naopak alternativní dres s tmavou rudou barvou by u úřadujících olympijských šampionů rozhodně znamenal novum.
ŠVÉDSKO. Švédské trikoty s tradičními třemi korunkami nijak nevybočují z normálu, Seveřané se s nimi často umisťují na předních pozicích módních hokejových žebříčků. Vikingskou loď z třetího dresu mají Švédové v logu hokejového svazu, na dresu by byla velkým oživením.
FINSKO. Se lvem bez nápisu Suomi se Finové představili už na hrách v Pchjongčchangu, neodmyslitelně k jejich hokejové identitě patří. Proto u dresu nalevo těžko říct, zda by se mistři světa z loňského roku svého symbolu dokázali vzdát.
Foto: Ferry Designs
Sport Sport
24. 5. 2020 10:08
Americký student vystupující pod jménem Ferry, který se věnuje designu ve světě sportu, zveřejnil své návrhy hokejových trikotů pro mužský turnaj na příští olympiádě 2022 v Číně. V některých případech by nápad mohl inspirovat samotné hokejové svazy, v jiných jde naopak pravděpodobně o velkou utopii. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy