Záplava českých vlajek nebo zdravotníci Švýcaři. Projděte si návrh olympijských dresů

Návrh českých hokejových dresů pro olympiádu 2022 v Pekingu.
KANADA. Kanaďané by mohli podle designéra Ferryho oživit retro dresy z Kanadských pohárů v minulém století a nastoupit s rozpůleným javorovým listem. Alternativní černá sada je vyvedena v jednoduchém stylu.
RUSKO. Velká ruská orlice na hrudi hráčů sborné nepřekvapí, naopak alternativní dres s tmavou rudou barvou by u úřadujících olympijských šampionů rozhodně znamenal novum.
ŠVÉDSKO. Švédské trikoty s tradičními třemi korunkami nijak nevybočují z normálu, Seveřané se s nimi často umisťují na předních pozicích módních hokejových žebříčků. Vikingskou loď z třetího dresu mají Švédové v logu hokejového svazu, na dresu by byla velkým oživením.
FINSKO. Se lvem bez nápisu Suomi se Finové představili už na hrách v Pchjongčchangu, neodmyslitelně k jejich hokejové identitě patří. Proto u dresu nalevo těžko říct, zda by se mistři světa z loňského roku svého symbolu dokázali vzdát.
Foto: Ferry Designs
Sport Sport
24. 5. 2020 10:08
Americký student vystupující pod jménem Ferry, který se věnuje designu ve světě sportu, zveřejnil své návrhy hokejových trikotů pro mužský turnaj na příští olympiádě 2022 v Číně. V některých případech by nápad mohl inspirovat samotné hokejové svazy, v jiných jde naopak pravděpodobně o velkou utopii. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 40 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy