Postup jsme si nezasloužili, uznal Hrubec. Každý rok stejná odpověď, smutnil Kovář

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 6. 2021 23:46
Čeští hokejisté nedali Finsku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize ani gól a na turnaji skončili ještě před zahájením medailové hry. Šimon Hrubec v bráně byl krátký na jedinou akci, a soupeři to přesto stačilo. Jan Kovář jede domů se sklopenou hlavou i ze sedmého šampionátu, kde poprvé vedl tým jako kapitán.
Šimon Hrubec chytil ve čtvrtfinále 23 finských střel a pustil jedinou. Přesto to na vítězství nestačilo
Šimon Hrubec chytil ve čtvrtfinále 23 finských střel a pustil jedinou. Přesto to na vítězství nestačilo | Foto: Reuters

Na obou byly po prohraném klíčovém zápase znát velké emoce. Gólman Šimon Hrubec neměl na tiskové konferenci daleko k pláči, také prázdný výraz Jana Kováře jasně vypovídal o tom, že to zase nevyšlo.

0:1 s Finy, teprve třetí čtvrtfinále na MS, v němž Češi nevstřelili žádnou branku. "Odehráli jsme asi nejlepší zápas," překvapil přesto Hrubec svým hodnocením pro Českou televizi. "Vytvořili jsme si i dost šancí. Je škoda, že nám to uteklo," doplnil.

"Tušil jsem, že to bude o jednom nebo dvou gólech. Byl to náraz dvou podobných strategií, v takovém zápase rozhodují detaily. Zdálo se mi, že nevíme, jak na ně," podotkl gólman. Finy považoval za favority. "Byli jsme v tom zápase outsider, Finy tipuju na obhajobu triumfu," řekl.

Češi nedokázali využít patrně nejlepšího nástupu na turnaji ke vstřelení úvodní branky. Finové jejich nápor otupili a v otevřeném druhém dějství sami skórovali. David Musil odjížděl střídat, už nečekal od spoluhráčů přihrávku a soupeř se díky této neshodě dostal do útočného pásma.

"Po buly zůstal puk u nás, Finové si to hezky dali mezi kruhy a našli si i dorážku," vracel se ke klíčovému momentu Kovář. Jere Innala přetlačil Filipa Hronka a doklepl puk za bezmocného Hrubce.

"Čekali jsme, že nepadne moc gólů, jenže jsme nenašli k finské brance cestu. Snažili jsme se, bojovali jsme, ale moc jsme si nevěřili. Takový byl celý turnaj, čtvrtfinále bylo jen jeho odrazem," pokračoval kapitán.

Závěrečný tlak za vyrovnáním přišel příliš pozdě. "Bylo skvělé, co jsme na konci ještě vyprodukovali, nicméně asi jsme si to nezasloužili," popisoval sklíčeně Hrubec a Kovář se zaslouženým postupem Finů souhlasil.

"Hráli hodně defenzivně a k ničemu nás nepouštěli," komentoval. Taktiku Dánů, kteří podobně trápili český tým ve skupině, dovedli další seveřané k dokonalosti. Za záda Jussiho Olkinuory neprošla ani jedna z 28 střel.

Jednatřicetiletý Kovář zažil sedmý šampionát, k tomu byl před třemi lety také na olympiádě v Pchjongčchangu. Poprvé vedl mužstvo s céčkem na prsou, ale na úspěch znovu nedosáhl. V sedmi duelech zapsal pět bodů.

"Měl jsem být na ledě lepší lídr," pronesl sebekriticky. "Osobně je pro mě tento výsledek velkým zklamáním. Každý rok je to stejná odpověď, každý jsme se tady chtěli umístit lépe," soukal ze sebe útočník.

Zároveň ujistil, že ani další trpký turnaj ho od reprezentování neodradí. "Vždycky když o mě bude zájem, přijedu," slíbil mistr švýcarské ligy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy