Finy ve čtvrtfinále srazili nájezdníci a Jágr. Češi umí hodit slabší skupinu za hlavu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 6. 2021 15:43
České hokejisty čeká na mistrovství světa v Rize zápas pravdy. Od 19:15 se postaví proti Finům a vzejde z toho buď postup do boje o medaile, nebo smutné loučení s turnajem. S reprezentací Suomi prohráli ve čtvrtfinále olympiády, ale na MS s ní v této fázi mají stoprocentní bilanci. Podívejte se, jak si Češi vedli v posledních deseti "utkáních na hraně úspěchu a neúspěchu".

2010 - Hrdinové Kašpar a Marek

Lukáš Kašpar se zlatou medailí z MS 2010.
Lukáš Kašpar se zlatou medailí z MS 2010. | Foto: ČTK

Německo 2010 bylo vůbec prvním šampionátem, na kterém na sebe Češi a Finové narazili zrovna ve čtvrtfinále. Pro český tým šlo o odvetu za trpkou porážku 0:2 ve čtvrtfinále olympiády ve Vancouveru o pár měsíců dříve.

Nezapomenutelný turnaj, který mnozí přirovnávají k tomu letošnímu, nerozjela česká reprezentace dobře. Po porážkách s Norskem a Švýcarskem měla v posledních dvou zápasech osmifinále proti Lotyšsku a Kanadě nůž na krku.

Do play off prošla a ve čtvrtfinále otočila utkání s Finy, kteří od první minuty vedli. Zkraje třetí části srovnal Jakub Klepiš a v nájezdech vystříleli postup Jan Marek s Lukášem Kašparem. Zbytek znáte sami. Zázračný obrat se Švédy, vydřené finále s Ruskem a dosud poslední české zlato.

ČF: Česko - Finsko 2:1 po samostatných nájezdech

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy