Navrátilec do sestavy Klepiš: Nervíky byly, ale věřili jsme

Lukáš Korynta
14. 5. 2015 23:47
Jakub Klepiš se vrátil do sestavy českého týmu ve velké formě.
Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem.
Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem. | Foto: ČTK

Praha - Bylo to drama až do konce, Češi porazili Finy ve čtvrtfinále gólem v závěru zápasu a pak šlo o nervy. “Nervíky samozřejmě v závěru byly, ale celou dobu jsme věřili, že ten zápas máme,” řekl po utkání navrátilec do sestavy Jakub Klepiš.

Po zranění naskočil Klepiš hned do první útoku k Voráčkovi a Sobotkovi a na ledě létal. Pohyboval se s lehkostí, zapojoval se do kombinace a vytvářel šance. “Kluci mi hodně pomohli,” posílal pak chválu dál Klepiš.

Jaký byl pro vás návrat do sestavy? Bál jste se chvíli chodit po hlavě do soubojů?

Kluci mi dost pomohli, takže jsem se cítil fajn. Kdybych se bál soubojů, tak bych do toho zápasu asi ani nešel, takže ne.

Bylo vidět, že jste dost oživil první útok…

To bych netvrdil, ale Voras (Jakub Voráček) se Sobem (Vladimír Sobotka) mi hodně pomohli, to jsou oba skvělí hráči a dá se s nimi hrát. Ale celý tým hrál dobře.

Zápas byl hodně nahoru dolů, kde byl zlomový bod? Že Finové neměli Jágra?

Takového hráče nemá nikdo. Za stavu 3:3 to bylo dost nervózní, ale jak jsme dali gól na 4:3 tak to z nás spadlo. Pak i pátý gól a bylo hotovo.

Báli jste se závěru? V jednu chvíli jste zbytečně ztratili puk a byl z toho závar.

Nebáli. Celou dobu jsme věřili, že ten zápas máme. Ale samozřejmě je to čtvrtfinále, takže byly trochu nervíky. Ale zvládli jsme to.

Co říkáte na diváky? Skoro celý zápas stáli a povzbuzovali.

Byli fantastičtí. Jako každý zápas. Patří jim velký dík.

Největší zbraň Finů, brankáře Rinneho, jste překonali hned čtyřikrát…

Před zápasem jsme si něco řekli a snažili jsme se to plnit. Ty góly jsme ale nedali, protože jsme se na něj nějak připravovali. Prostě to tam spadlo, sehráli jsme dobře přesilovky, naše první lajna to má skvěle nacvičený a naštěstí jim to tam zas padá.

Co čekáte od Kanady, která se na turnaji rozstřílela.

Oproti nám mají trochu vyšší průměr gólů na zápas, to je pravda. Ale uděláme všechno, abychom je zastavili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy