Hvězdný Seguin: Mám tady v O2 aréně anděla strážného

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 5. 2015 21:03
V pražské O2 areně vstřelil útočník Tyler Seguin svůj první gól v NHL, dnes se na jejím ledě dočkal i svého prvního hattricku v dresu kanadské hokejové reprezentace.
Tyler Seguin (vlevo) po jedné z branek do sítě Běloruska.
Tyler Seguin (vlevo) po jedné z branek do sítě Běloruska. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V pražské O2 areně vstřelil útočník Tyler Seguin svůj první gól v NHL, dnes se na jejím ledě dočkal i svého prvního hattricku v dresu kanadské hokejové reprezentace. Třemi góly se podílel na vítězství suveréna dosavadního průběhu mistrovství světa ve čtvrtfinále nad Běloruskem 9:0 a s osmi trefami se v čele tabulky střelců vyrovnal Švédovi Filipu Forsbergovi.

"Asi tady mám pod stropem anděla strážného," řekl Seguin novinářům po utkání. Třiadvacetiletý kanonýr Dallasu reprezentuje Kanadu poprvé a hokej na širším kluzišti než v NHL mu nedělá problém.

Větší led Seguinovi vyhovuje

"Hru zakládám na rychlém bruslení, větší led mi vyhovuje. Od začátku turnaje se ke mně sice puky moc neodrážely, ale pak jsem cestu, jak dávat góly," uvedl Seguin, který se poprvé prosadil ve třetím utkání turnaje proti Česku.

Kanada měla proti Bělorusku blízko k tomu, aby po duelech s Německem (10:0) a s Rakouskem (10:1) docílila třetího dvouciferného výsledku. "Od úvodního vhazován jsme se drželi herního plánu. V předešlých zápasech jsme neměli moc dobrý vstup, chtěli jsme si to pohlídat. Dali jsme rychlý gól, dostali jsme se do pohody, pak už jsme hráli, co jsme potřebovali a skóre narůstalo," podotkl Seguin.

Kanada vyhrála všech osm zápasů a má skóre 58:14. "Dospěli jsme k tomu jako soudržný a neustále se zlepšující tým. Nepřeceňoval bych skóre, protože zápas nebyl až tak jednoznačný. Podobně jako v zápasech, kdy jsme dali deset gólů, jsme měli dobrý start. Jsme rádi, že se to povedlo," prohlásil útočník, který v O2 areně debutoval v září 2010 v dresu Bostonu a v druhém z duelů s Phoenixem si připsal i gól.

"Každý den týmový výkon roste"

Kanada, která ovládla poslední dva olympijské turnaje v roce 2010 ve Vancouveru a loni v Soči, prošla do semifinále mistrovství světa poprvé od roku 2009. Tým okolo hvězdy Sidneyho Crosbyho podle Seguina v každém zápase výkonnostně roste. "Nejsme už to mužstvo, který se sešlo před dvaceti dny ve Vídni. Každý den týmový výkon roste, stmelili se a jen v tom pokračujeme," uvedl Seguin.

V semifinále se Kanada utká s vítězem duelu mezi Českou republikou a Finskem. O soupeře se Seguin moc nestará. "Pro nás je hlavní, jak budeme hrát my. Myslím, že jsme vyhrávali s takovým skóre, protože jsme se neodchýlili od taktiky. Když jsme vedli 4:0, hráli jsme dál náš kanadský hokej. A s tím půjdeme i do semifinále," řekl Seguin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy