Američan Moses: Jsme o krok blíže našemu cíli

Podívejte se na fotogalerii z úvodních čtvrtfinále
... tak i hráči USA, kteří se ale na postup o poznání víc nadřeli. Američané nakonec zdolali houževnaté Švýcary 3:1.
Svoji misi splnil také tým Ruska, který v dramatickém souboji porazil Švédsko 5:3 a může dál snít sen o obhajobě titulu.
Hokejisté Kanady proti Bělorusům vyhráli i své osmé utkání na turnaji a po šesti letech postoupili mezi nejlepší čtyři týmy.
"Javorové listy" rozhodly hned v první třetině, kterou vyhrály 4:0.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
14. 5. 2015 19:14
Parádní jízda amerických mladíků nekončí! Po překvapivém vítězství v ostravské skupině porazili ve čtvrtfinále i Švýcary a zahrají si o medaile.

Ostrava - Parádní jízda amerických mladíků nekončí. Po překvapivém vítězství v ostravské skupině hokejového MS porazili ve čtvrtfinále i Švýcary a zahrají si o medaile.

V první polovině zápasu to však s nimi nevypadalo zrovna nejlépe. Ve čtrnácté minutě se totiž jako první prosadil Švýcar Roman Josi. "Měli jsme šanci zvítězit. Ve druhé třetině jsme ale byli trochu pasivní,“ prohlásil švýcarský bek. "Když vedete, musíte jít za druhým gólem, ale to my neudělali.

Této šance se tak chopily Spojené státy a skóre během necelé minuty otočily. "Věděli jsme, že budou vycházet z defenzívy, že musíme být trpěliví a počkat si na naši šanci. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ pronesl Američan Steve Moses. "Tlačili jsme se do branky a pak nám to tam prošlo.“

Ať půjdeme na kohokoliv, bude to těžké

Této hry se mužstvo ze zámoří drželo i ve třetím dějství, přidalo třetí gól a po šedesáti minutách mohlo zaslouženě slavit postup. "Švýcaři mají kvalitní tým. Hrají dobře do obrany a využívají šance,“ smekl před soupeřem Moses. "Jsme rádi za výhru a už teď se těšíme na semifinále.“

Američané tak budou po dvou letech znovu bojovat o cenný kov, jejich soupeřem v semifinále bude bu´dto Rusko, nebo Švédsko. "Ať půjdeme na kohokoliv, bude to těžký zápas,“ ví Moses. "Kvůli medaili jsme sem přijeli. Jsme o krok blíže našemu cíli.“

Naopak Švýcaři svůj historický úspěch z roku 2013, kdy dosáhli na stříbrné medaili, nezopakují. "Teď cítíme zklamání, ale za několik dní se na to podíváme s odstupem,“ dodává na závěr Josi. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy