Američan Moses: Jsme o krok blíže našemu cíli

Podívejte se na fotogalerii z úvodních čtvrtfinále
... tak i hráči USA, kteří se ale na postup o poznání víc nadřeli. Američané nakonec zdolali houževnaté Švýcary 3:1.
Svoji misi splnil také tým Ruska, který v dramatickém souboji porazil Švédsko 5:3 a může dál snít sen o obhajobě titulu.
Hokejisté Kanady proti Bělorusům vyhráli i své osmé utkání na turnaji a po šesti letech postoupili mezi nejlepší čtyři týmy.
"Javorové listy" rozhodly hned v první třetině, kterou vyhrály 4:0.
Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
14. 5. 2015 19:14
Parádní jízda amerických mladíků nekončí! Po překvapivém vítězství v ostravské skupině porazili ve čtvrtfinále i Švýcary a zahrají si o medaile.

Ostrava - Parádní jízda amerických mladíků nekončí. Po překvapivém vítězství v ostravské skupině hokejového MS porazili ve čtvrtfinále i Švýcary a zahrají si o medaile.

V první polovině zápasu to však s nimi nevypadalo zrovna nejlépe. Ve čtrnácté minutě se totiž jako první prosadil Švýcar Roman Josi. "Měli jsme šanci zvítězit. Ve druhé třetině jsme ale byli trochu pasivní,“ prohlásil švýcarský bek. "Když vedete, musíte jít za druhým gólem, ale to my neudělali.

Této šance se tak chopily Spojené státy a skóre během necelé minuty otočily. "Věděli jsme, že budou vycházet z defenzívy, že musíme být trpěliví a počkat si na naši šanci. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ pronesl Američan Steve Moses. "Tlačili jsme se do branky a pak nám to tam prošlo.“

Ať půjdeme na kohokoliv, bude to těžké

Této hry se mužstvo ze zámoří drželo i ve třetím dějství, přidalo třetí gól a po šedesáti minutách mohlo zaslouženě slavit postup. "Švýcaři mají kvalitní tým. Hrají dobře do obrany a využívají šance,“ smekl před soupeřem Moses. "Jsme rádi za výhru a už teď se těšíme na semifinále.“

Američané tak budou po dvou letech znovu bojovat o cenný kov, jejich soupeřem v semifinále bude bu´dto Rusko, nebo Švédsko. "Ať půjdeme na kohokoliv, bude to těžký zápas,“ ví Moses. "Kvůli medaili jsme sem přijeli. Jsme o krok blíže našemu cíli.“

Naopak Švýcaři svůj historický úspěch z roku 2013, kdy dosáhli na stříbrné medaili, nezopakují. "Teď cítíme zklamání, ale za několik dní se na to podíváme s odstupem,“ dodává na závěr Josi. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy