Gudasova pěst, slovenské patálie i trable Finů s alkoholem. Podívejte se na největší kuriozity MS

Nejen slov(i/e)nská hymna. Kuriozit si hokejoví fanoušci na MS užili víc než dost. Podívejte se na ty nejpodivuhodnější.
Přehlídku kuriozit asi nelze začít jinde než u Slováků, kteří si užili mistrovství hrůzy na všech frontách, včetně té mediální. Vezměte si třeba rozhovor s Peterem Čerešňákem, hrdinou utkání mezi Itálií a Slovenskem. Čerešňák se díky rozhovoru stal hvězdou internetu, protože při popisu své branky prohlásil: "Chtěl jsem si nějak uklidnit puk, neboť mi stál. Ten puk samozřejmě."
Další trable si Slováci způsobili sami. Konkrétně tedy jejich masážní olej, který při zápasech slovenští hokejisté vypotili na led a ten pak měl problémy zamrznout. Pořadatelé v Kolíně proto museli hned několikrát vyjet s rolbou během přestávky dvakrát, protože se nedařilo led jak se patří upravit.
Nejhorší slovenský výsledek na MS v historii (14. místo) asi nejlíp charakterizoval brankář Július Hudáček. "Vypadalo to, jako kdyby Američani hráli proti juniorům. Jenže oni sami jsou junioři. Mají svoji kvalitu, my ji bohužel nemáme," prohlásil "Julo" po debaklu 1:6 s USA. Podobně se přitom rozčiloval už v zápase s Dánskem, kdy společně s bratrem Liborem seřval o druhé přestávce kabinu tak, že Slováci dokázali alespoň periodu hrát koukatelný hokej.
Ani př českých zápasech rozhodně nebyla nuda. Například při utkání s Finskem se  německo-americká dvojice rozhodčích drahnou chvíli nemohla rozhodnout, na kolik nájezdů se penaltový rozstřel jede, a jestli už tedy Češi mohou po třetí sérii slavit. Pravda je, že ten večer se také hrála Liga mistrů a tam je to na pět....
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 5. 2017 13:01
Podívejte se ve fotogalerii na nejkurióznější události právě skončeného hokejového šampionátu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy