Gudasova pěst, slovenské patálie i trable Finů s alkoholem. Podívejte se na největší kuriozity MS

Nejen slov(i/e)nská hymna. Kuriozit si hokejoví fanoušci na MS užili víc než dost. Podívejte se na ty nejpodivuhodnější.
Přehlídku kuriozit asi nelze začít jinde než u Slováků, kteří si užili mistrovství hrůzy na všech frontách, včetně té mediální. Vezměte si třeba rozhovor s Peterem Čerešňákem, hrdinou utkání mezi Itálií a Slovenskem. Čerešňák se díky rozhovoru stal hvězdou internetu, protože při popisu své branky prohlásil: "Chtěl jsem si nějak uklidnit puk, neboť mi stál. Ten puk samozřejmě."
Další trable si Slováci způsobili sami. Konkrétně tedy jejich masážní olej, který při zápasech slovenští hokejisté vypotili na led a ten pak měl problémy zamrznout. Pořadatelé v Kolíně proto museli hned několikrát vyjet s rolbou během přestávky dvakrát, protože se nedařilo led jak se patří upravit.
Nejhorší slovenský výsledek na MS v historii (14. místo) asi nejlíp charakterizoval brankář Július Hudáček. "Vypadalo to, jako kdyby Američani hráli proti juniorům. Jenže oni sami jsou junioři. Mají svoji kvalitu, my ji bohužel nemáme," prohlásil "Julo" po debaklu 1:6 s USA. Podobně se přitom rozčiloval už v zápase s Dánskem, kdy společně s bratrem Liborem seřval o druhé přestávce kabinu tak, že Slováci dokázali alespoň periodu hrát koukatelný hokej.
Ani př českých zápasech rozhodně nebyla nuda. Například při utkání s Finskem se  německo-americká dvojice rozhodčích drahnou chvíli nemohla rozhodnout, na kolik nájezdů se penaltový rozstřel jede, a jestli už tedy Češi mohou po třetí sérii slavit. Pravda je, že ten večer se také hrála Liga mistrů a tam je to na pět....
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 5. 2017 13:01
Podívejte se ve fotogalerii na nejkurióznější události právě skončeného hokejového šampionátu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy