Gudasova pěst, slovenské patálie i trable Finů s alkoholem. Podívejte se na největší kuriozity MS

Nejen slov(i/e)nská hymna. Kuriozit si hokejoví fanoušci na MS užili víc než dost. Podívejte se na ty nejpodivuhodnější.
Přehlídku kuriozit asi nelze začít jinde než u Slováků, kteří si užili mistrovství hrůzy na všech frontách, včetně té mediální. Vezměte si třeba rozhovor s Peterem Čerešňákem, hrdinou utkání mezi Itálií a Slovenskem. Čerešňák se díky rozhovoru stal hvězdou internetu, protože při popisu své branky prohlásil: "Chtěl jsem si nějak uklidnit puk, neboť mi stál. Ten puk samozřejmě."
Další trable si Slováci způsobili sami. Konkrétně tedy jejich masážní olej, který při zápasech slovenští hokejisté vypotili na led a ten pak měl problémy zamrznout. Pořadatelé v Kolíně proto museli hned několikrát vyjet s rolbou během přestávky dvakrát, protože se nedařilo led jak se patří upravit.
Nejhorší slovenský výsledek na MS v historii (14. místo) asi nejlíp charakterizoval brankář Július Hudáček. "Vypadalo to, jako kdyby Američani hráli proti juniorům. Jenže oni sami jsou junioři. Mají svoji kvalitu, my ji bohužel nemáme," prohlásil "Julo" po debaklu 1:6 s USA. Podobně se přitom rozčiloval už v zápase s Dánskem, kdy společně s bratrem Liborem seřval o druhé přestávce kabinu tak, že Slováci dokázali alespoň periodu hrát koukatelný hokej.
Ani př českých zápasech rozhodně nebyla nuda. Například při utkání s Finskem se  německo-americká dvojice rozhodčích drahnou chvíli nemohla rozhodnout, na kolik nájezdů se penaltový rozstřel jede, a jestli už tedy Češi mohou po třetí sérii slavit. Pravda je, že ten večer se také hrála Liga mistrů a tam je to na pět....
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 5. 2017 13:01
Podívejte se ve fotogalerii na nejkurióznější události právě skončeného hokejového šampionátu.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy