Emoce mezi parťáky z Flyers, Gudas sundal pěstí Girouxe a řekl: Věděl, že něco takového přijde

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 5. 2017 7:20
Tenhle moment vyvolal vášně, minimálně mezi fanoušky Philadelphie. Radko Gudas hned v první třetině zápasu s Kanadou sundal pěstí k ledu Clauda Girouxe. Drsnou ránu mezi oči kamaráda nikdo nečekal: "Teď mám jiný dres, musí s tím počítat. Ví, jak hraju," řekl Gudas. Co na to kanadská hvězda?
Radko Gudas se s Kanaďany nemazal.
Radko Gudas se s Kanaďany nemazal. | Foto: ČTK

Paříž (od našeho zpravodaje) - Když Jakub Voráček před zápasem řekl, že Radko Gudas kamarády z Philadelphie rozhodně šetřit nebude a pár ran si neodpustí, každý to bral spíše jako legraci. Kdo by býval tušil, že to opravdu myslí vážně?

Český obránce v úvodním zápase s Kanadou šokoval už v první třetině. V hierarchii Flyers si totiž vyšlápl rovnou na toho nejvyššího, kapitána svého klubu. Claude Girouxe sundal k ledu v rozmíšce ránou pěstí. Přesně mezi oči.

"Takhle hraje, tak to musím respektovat. Musím říct, že jsem fakt rád, že v sezoně mám Gudase ve svém týmu," řekl Giroux o kontroverzním momentu bezprostředně po zápase. Bez záště. A když v mixzóně procházel před novináři kolem Gudase, vrazil mu se smíchem do zad.

Přitom právě tenhle moment z první třetiny nakonec vyvolal možná více emocí, než celý samotný fakt, že Češi na úvod mistrovství světa v Paříži s favorizovanou Kanadou prohráli 1:4.

Tedy minimálně mezi fanoušky Philadelphie a na sociálních sítích v severní Americe. Tam totiž nechápou, co to český bek zase vyvedl. Obrázek nečekaného ataku Gudase na kamaráda sdílela i všechna velká americká média. Nemůže snad před příští sezonou narušit vztahy v kabině Flyers?

"On (Giroux) ale věděl, že něco takového přijde. Říkal jsem mu to už den před zápasem. Vědí, že takhle hraju. Teď mám jiný dres, musí s tím počítat," šokoval Gudas. Žádná omluva, nic.

Teď je Giroux prostě soupeř, tak proč ho šetřit?

Gudas svého spoluhráče z klubu sundal nečekaným výpadem do strany ve chvíli, kdy se v rozmíšce sápal na Nathana MacKinnona. Ránu Giroux absolutně nemohl čekat. Že je to zrovna on, ale prý český bek netušil.

"Já viděl kanadský dres a věděl, že tam někde Giroux je. Ale že to byl zrovna on, jsem netušil. Ale stejně tak jsem netušil, že půjde dolů tak jednoduše," překvapil dál. 

"Zpočátku byl naštvaný, když jsem na něj zakřičel, ať se zvedá. Pak už to bylo v pohodě. Po zápase jsme si řekli díky, oni ví, že takhle hraju. A teď každý hrajeme za svůj erb, znak a národ," dodal Gudas k zákroku, který byl především hodně zbytečný. Čechy kvůli němu připravil o šanci přesilové hry, krátce před ním totiž fauloval zrovna Giroux a byla signalizovaná výhoda.

Fanoušci na sociálních sítích okamžitě přemýšleli, k čemu atak Gudase přirovnat. Možná k Budu Spencerovi v hospodských šarvátkách, ještě lépe ale asi k Hulkovi - legendární komiksové postavičce. 

Jako chlap, absolutně bez výčitek, se k celé věci nakonec postavil i sám Giroux. "Ještě jsme se pořádně nebavili, ale po sezoně si o tom určitě zavtipkujeme," zasmál se.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Festival v San Sebastiánu spojí ceny pro nejlepšího herce a herečku

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu bude nově udělovat genderově neutrální ceny. Od letošního září samostatné sošky pro nejlepšího herce a herečku nahradí jedno ocenění, Stříbrná mušle pro nejlepší herecký výkon, píše agentura AP. K podobnému kroku se nedávno odhodlala přehlídka Berlinale, pořádaná v německé metropoli.

"Změna vychází z přesvědčení, že pohlaví jakožto společenský a politický konstrukt už nadále není kritériem, kterým bychom se chtěli řídit," vysvětluje ředitel akce José Luis Rebordinos. "Úkolem poroty bude jednoduše rozlišovat dobré od špatných hereckých výkonů," dodává.

Letošní 69. ročník festivalu se koná od 17. do 25. září.

Zdroj: AP
Další zprávy