Žádné pivo na stadionu? Žádná fanzóna? Nevadí, Finové si v Paříži zařídili vlastní hospodu

Žádný alkohol? Žádná fanzóna? Finové si umí poradit.
Hospoda leží přímo v srdci Paříže, hned vedle populárního kabaretu Moulin Rouge. A denně jí navštíví na 400 finských fanoušků.
Jde o ryze dobrovolný projekt, který vede fanynka Anu Laitila o svém volném čase. Hospodu, kterou ve městě Finové obsadili, v Paříži hledala už na podzim. Během  prodlouženého víkendu tady vyrazila na výlet, aby procházela podniky a vybrala ten nejlepší.
Do Paříže přicestovalo na mistrovství světa odhadem tři tisíce finských fanoušků. Minimálně dva tisíce z nich navštíví i tenhle podnik.
Fanoušci se v ní baví koncerty, a nebo i diskuzemi. Promluvil si s nimi třeba Esa Tikkanen - pětinásobný vítěz Stanley Cupu, bronzový z olympiády v Naganu. Jeden z nejlepších finských hokejistů všech dob.
Foto: Aleksi Alku / Leijonafanit.com
Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 5. 2017 16:11
Francie zakázala prodávat na sportovních zápasech alkohol, oni našli způsob, jak jej do arény dostat. Pořadatelé šampionátu kvůli obavám z teroristických útoků zavřeli oblíbené fanzónu, a tak si otevřeli vlastní. Finští fanoušci si umějí hokejové mistrovství světa udělat hezkým, i když jejich hokejisté nehrají nejlépe. Do Paříže jich přijelo na tři tisíce a večer spoustu z nich potkáte na jednom místě: V hospodě, kterou si sami otevřeli a kde po dobu šampionátu pořádají vlastní hokejový program. Leží přímo vedle kabaretu Moulin Rouge a užijete si v ní spoustu legrace. Pojďte se podívat.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy