Ztichlá Praha, Jágrova show i zkrat kapitána. Čtvrtfinále s USA mají bohatou historii

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
25. 5. 2023 6:33
Američané jsou nejčastějším čtvrtfinálovým soupeřem Čechů na hokejových šampionátech i na olympijských hrách. Dnes od 15:20 v Tampere půjde už o sedmé střetnutí těchto soupeřů v klíčovém zápase mistrovství světa. Projděte si historii bohatou na zajímavé duely a příběhy.

MS 2011 - Bratislava

Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2011.
Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2011. | Foto: Reuters

Na šampionátu v roce 2011 měl kouč Alois Hadamczik k dispozici Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše, Židlického či Ondřeje Pavelce.

Základní i osmifinálovou skupinou prošli v té době obhájci zlatých medailí bez zaváhání. Američané ve čtvrtfinále neměli znamenat velký problém, jenže dlouho se hrálo bez branek a soupeř byl na začátku nebezpečnější.

V 19. minutě změnil ráz utkání Jágr, pak zvýšil na 2:0 a trefou na 4:0 ve třetí třetině dokonal svůj jediný reprezentační hattrick. Poslední gól s otočkou a po souhře s Tomášem Plekancem byl už doslova exhibiční.

V semifinále však českou jízdu uťali Švédové a Hadamczikův tým musel vzít zavděk bronzovými medailemi.