Kratičká anabáze slovenského brankáře Júlia Hudáčka v Kladně, odkud odešel bez jediného zápasu kvůli tlaku fanoušků a veřejnosti, pořádně rozvířila vody ve slovenském hokeji.
Hudáček chytal v KHL i po začátku vojenské invaze, kterou na Ukrajině rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin a doteď v ní pokračuje.
Gólman podepsal smlouvu s kazašskou Astanou, ale na začátku aktuální sezony zůstal bez angažmá a tvrdil, že by se do Ruska rád vrátil.
Když tohoto hokejistu přivedl do svého Kladna hrající majitel Jaromír Jágr, hned se na jeho hlavu snesla mohutná vlna nesouhlasu.
Jedním z nejhlasitějších kritiků byl právě Radosa, dnes už bývalý předseda představenstva hokejového Trenčína.
V této funkci skončil před pár týdny kvůli nejednotnosti klubu, co se týče ukrajinské otázky. "Mým předsevzetím je omezení kontaktu s toxickými lidmi anebo s lidmi, kteří toxické lidi tiše podporují," napsal Radosa na sociální síti X.
"Říkají, že sport je apolitický a vzápětí se fotí s politickými představiteli, kteří veřejně prezentují náklonnost k Putinovu okupantskému režimu. Ten vraždí nevinné lidi včetně dětí," dodal.
Vedle Hudáčka a jeho přístupu zkritizoval celý slovenský hokej, který se třeba k povolávání hráčů z KHL do reprezentace nestaví tak striktně jako Švédsko, Finsko nebo Česko.
Čeští hráči v KHL jako Dmitrij Jaškin, Lukáš Klok nebo David Sklenička mají v národním týmu zákaz, zato Slováci, kteří mají v ruské lize devět hokejistů, žádné takové prohlášení nevydali.
Radosa se kvůli tomu ostře opřel do prezidenta svazu a reprezentační legendy Šatana. "Znám stanoviska jeho i jeho blízkých lidí. Jeho syn má odejít na univerzitu do Ameriky. Miro tam hrál, celý majetek vydělal právě v Americe, ale potichu podporuje opačnou stranu," prohlásil.
"Líbí se mi postoj pobaltských a skandinávských zemí, které počínání Ruska odsuzují. Chtěl bych se jednou probudit v zemi, kde žijí lidé s takovým přemýšlením. Na Slovensku to bohužel nehrozí," doplnil.
Šatan ve své reakci zmínil ekonomické neúspěchy Radosy v Trenčíně a jeho marnou snahu o založení soukromé hokejové ligy. "Z toho pramení Radosova averze vůči mně a hokejovému svazu," poznamenal.
"Navíc překročil hranici slušnosti, když zatáhl do svých problémů i můj osobní život a moji rodinu," pokračoval bývalý kapitán reprezentace, který se Slovenskem získal čtyři medaile na mistrovství světa.
Radosova odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, vyjádřil se obšírně v prohlášení na sociální síti a mimo jiné podotkl: "Chápu nervozitu a tlak, který je na pana Šatana vyvíjený v souvislosti s ruskou agresí, nicméně způsobil si to sám naivním mlčením k tématu startu hráčů z KHL v reprezentaci."
Hudáček, kterého po odchodu z Kladna angažoval německý Frankfurt, se i k Radosovi vyjádřil ve svém prohlášení a kvůli jeho kritice mu dokonce pohrozil soudem. Stejně jako Jakubu Koreisovi, bývalému hokejistovi a dnes expertovi televize O2 TV Sport.
"Původně jsem chtěl nad touto podivnou mediální kauzou mávnout rukou. Ale po tom, co přišla s pláčem moje malá dcera, jsem rozhodnutí změnil a rozhodl se bránit. Jak tímto veřejným prohlášením, tak soudní cestou," vzkázal Hudáček.