Vzkřísili jsme mrtvou sérii, prohlásil hrdina Sparty. K obratu zbývá poslední krok

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 4. 2021 14:54
Brankář hokejové Sparty Matěj Machovský má velký podíl na vyrovnání semifinálové série s Libercem ze stavu 0:3 na 3:3.
Brankář Sparty Matěj Machovský v semifinálové sérii s Libercem
Brankář Sparty Matěj Machovský v semifinálové sérii s Libercem | Foto: Milan Kammermayer

K rozhodujícímu sedmému zápasu, který je na programu ve čtvrtek v Praze, pomohl výbornými výkony. Za poslední tři utkání inkasoval dohromady jen čtyři góly a ustál i dvě napínavá prodloužení. 

Sparťané si v úterý zopakovali radost, kterou prožili po pátém utkání. Znovu rozhodli až po dlouhých minutách nastavení. "Samozřejmě to byla euforie. Když se vám podaří vzkřísit v podstatě už mrtvou sérii, to je něco. Je to super pocit," lebedil si Machovský.

Pražané si podobně jako v předchozím utkání, kdy byli něco málo přes pět minut od vyřazení, prožili hodně těžké chvíle. Bílí Tygři vyrovnali ve třetí části z 0:2 na 2:2 v rozmezí dvou minut a 16 sekund. Rozhodnout pak muselo prodloužení.

"Strašně jsem to klukům přál, věděl jsem, že to zmáknou. Tlak narůstal, Liberec se nemohl dostat z pásma a věřil jsem, že to prolomíme, že to někdo dostane na střelu. A Honza Košťálek to zvládl, on je na tohle dobrý," ocenil Machovský střelce vítězného gólu.

Slova chvály měl ale pro všechny spoluhráče. "Víme, že Liberec je kolem branky v útočném pásmu extrémně nebezpečný. Hráči se tam cpou a využívají jakékoliv zaváhání. Kluci se na to soustředili, odehráli to perfektně," prohlásil Machovský.

Nedlouho před Košťálkovou vítěznou trefou přečkali hosté pod Ještědem i krizovou chvilku, kdy při závaru v jejich brankovišti zmizel na chvilku puk pod rukavicí obránce Martina Janduse.

"Bylo to samozřejmě na hraně, ale Martin ten souboj o puk vyřešil výborně. Přistrčil mi ho a já to přikryl, takže tam snad ani nebylo nějaké porušení pravidel," prohlásil Machovský.

Sedmý zápas bude pro vítěze základní části i odměnou za dřinu, která je za vyrovnáním postupových šancí. "Kdyby nám někdo řekl za stavu 0:3 na zápasy, že budeme hrát sedmý zápas, tak bychom to přirozeně brali všema deseti. Ale koukáme na to tak, že hrajeme pořád stejně. Kdo prohraje, končí mu sezona. My s tím pocitem odehráli už tři zápasy. Musíme to zmáknout a odehrát to zase úplně stejně," zdůraznil Machovský.

Přiznal, že pro brankáře není snadné, když se střídá menší kluziště v Praze s větším v Liberci. "Liberec hraje všechno hodně do brány, takže myslím, že v tomto ohledu jim to sedí víc, ale na přesilovky jim zase trošku víc asi sedí více místa na ledě. Ty pocity jsou smíšené. Uvidíme, komu to bude lépe vyhovovat v sedmém utkání," uvedl sparťanský muž s maskou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy