Tři promrhané mečboly. Je těžké tohle skousnout, říká hvězda Tygrů

ČTK ČTK
13. 4. 2021 22:02
Po další porážce 2:3 v prodloužení útočník Radan Lenc připustil, že pro psychiku libereckých hokejistů není jednoduché vstřebat návrat Sparty do semifinálové série, ale zároveň zdůraznil, že šance jsou pořád otevřené.
Radan Lenc
Radan Lenc | Foto: ČTK

"Neskousává se to úplně lehce. Opět jsme byli kousek od toho, abychom to zvládli. Bohužel se to nestalo, takže musíme dobře zregenerovat a dát všechno do sedmého zápasu, který rozhodne," řekl Lenc při on-line tiskové konferenci.

Bílí Tygři i v šestém utkání série předvedli, že je vedení soupeře nepoloží a dokázali se znovu do zápasu vrátit.

"Nevzdáváme se a říkáme si téměř za každého stavu, že je pořád šance. Cítíme, že jako tým máme sílu a věříme, že dokážeme uspět, až do poslední minuty. Dovedli jsme zápas znovu do prodloužení, to nám ale k naší smůle dvakrát po sobě nevyšlo," litoval český reprezentant.

Liberec s výjimkou druhého duelu v sérii ani jednou nevstřelil úvodní gól. Důležitost vedoucí branky uznal i Lenc.

"Dnes se nám sice zase podařilo srovnat, ale určitě to není styl utkání, jakým bychom chtěli hrát. Dotahovat zápasy není nic lehkého a navíc proti tak silnému týmu, jakým je Sparta. Je pro nás velice těžké, když se nedokážeme střelecky prosadit jako první. Byl bych proto rád, kdyby se nám to podařilo v sedmém zápase zlomit a měli jsme utkání od začátku pod kontrolou my," přál si odchovanec Mladé Boleslavi.

Sparta, která vyhrála základní část a byla pro play off hlavním favoritem na zisk titulu, i v šestém utkání série ukázala svou sílu a Severočeši nedokázali ani napotřetí proměnit postupový mečbol. Série se tak k rozhodujícímu sedmému zápasu opět přesouvá do Prahy.

"Jestli Sparta najela na svůj standard, úplně nevím. Průběh série byl na začátku jednoznačný a za stavu 3:0 všechno vypadalo růžově. Když se na to ale podíváme jinak, tak před začátkem semifinále bychom stav 3:3 určitě brali a byli bychom rádi, že máme šanci zabojovat o postup do finále. Musíme to tedy brát pozitivně a připravit se na sedmý rozhodující duel," uvedl Lenc, s deseti asistencemi nejlepší nahrávač vyřazovacích bojů.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Otcovská a rodičovská dovolená se rozšíří, MPSV připravuje změny podle směrnice EU

Otcovská dovolená v Česku by se měla nejpozději od srpna příštího roku prodloužit. Zavést by se měly také dva měsíce placené rodičovské pro vystřídání rodičů. Nárok na čerpání ošetřovného má získat víc lidí. Změny, které nařizuje směrnice EU, chystá ministerstvo práce. Legislativní návrh plánuje zveřejnit nejspíš do konce května. Na jednání sněmovního sociálního výboru to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

"Připravujeme tři scénáře. Návrh může projít teď vládou, nebo ho může převzít příští ministryně či ministr a vybere si příští vláda," řekla po jednání ministryně.

Směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 má zajistit minimální standard ve všech členských zemích. ČR ji má do svých zákonů přenést nejpozději do 2. srpna 2022. Podle předpisu by placená otcovská v EU nesměla být kratší než deset dnů. Rodiče by měli mít možnost nečerpat rodičovskou celou naráz, ale i po částech. Vybírat by si ji mohli třeba střídáním dnů volna a práce či v kratší pracovní době, uvádí směrnice. Dva měsíce rodičovské by měly být nepřenosné, aby se matka a otec v péči o potomka vystřídali. Rodiče v celé unii by měli mít nárok aspoň na čtyřměsíční rodičovskou a mohli by si ji vybrat nejvýš do osmi let dítěte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy