Úleva frustrovaného Vrány, životní šance gólmanů. S Čechy zamávaly divoké přestupy

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 4. 2021 18:49
Divoká uzávěrka přestupů v NHL zasáhla české hokejisty. Někteří se musejí stěhovat, jiní dostanou v týmu novou roli. V přehledu najdete nejzásadnější změny včetně té, která na poslední chvíli všechny přebila.

Odchod frustrovaného Vrány

Jakub Vrána v dresu Washingtonu.
Jakub Vrána v dresu Washingtonu. | Foto: Reuters

Menší šok. Tak zapůsobila výměna Jakuba Vrány do Detroitu. Vztah 25letého střelce s Washingtonem sice poslední dobou neklapal ideálně, ale takhle radikální řešení nikdo nečekal.

Vránu trápilo nedostatečné vytížení. Ve čtyřech březnových kláních odehrál méně než 12 minut, v dubnu dvakrát vysedával na tribuně. Omezení ale cítil už dřív. Na levé straně útoku těžko mohl ukrajovat čas jednomu z nejlepších střelců historie Alexandru Ovečkinovi.

"Myslím, že Jakub byl trochu frustrovaný z toho, na jaké pozici u nás je. Nejspíš chce víc času na ledě, víc zodpovědnosti," prohlásil generální manažer Washingtonu Brian MacLellan. "Prostě jsme měli frustrovaného hráče a snažili se s tím něco udělat."

Capitals na oplátku získali Anthonyho Manthu, o rok staršího silového útočníka, který lépe brání a také umí střílet góly. Co všechno za něj obětovali, ale zaráží. Spolu s Vránou odešel ještě Slovák Richard Pánik a volba v prvním a druhém kole draftu.

Panuje shoda, že manažer Detroitu Steve Yzerman předvedl další lišácký tah. Radovat se může i Vrána, který v Detroitu potká Čechy Filipa Zadinu s Filipem Hronkem a konečně může být křídelníkem číslo jedna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Anglii a Walesu se konají místní volby, nového starostu vybírají i v Londýně

Na mnoha místech Anglie a Walesu se dnes konají místní volby. Nového starostu si zvolí i obyvatelé Londýna. Skotové a Velšané si vyberou i své zástupce v regionálních parlamentech. Velká pozornost je upřena hlavně na skotské volby, které by mohly napovědět, zda je reálné další referendum o nezávislosti Skotska. Volební místnosti se za přísných protiepidemických opatření otevřou v 07:00 místního času (08:00 SELČ) a uzavřou se ve 22:00 (23:00 SELČ).

Británii čeká skutečný supervolební čtvrtek. Místních voleb bude rekordní počet, protože ty které se měly konat před rokem, byly odloženy kvůli koronavirové pandemii. Nově obsazena po dnešku musí být zhruba 5000 křesel ve 145 místních radách jenom v Anglii, kde se bude rovněž volit přímo 14 starostů, včetně toho londýnského.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jižní Karolína zavádí popravy zastřelením, nemá totiž dost smrtících injekcí

Sněmovna reprezentantů amerického státu Jižní Karolína ve středu schválila zastřelení coby jednu z metod popravy. Stalo se tak kvůli nedostatku látek používaných ve smrtících injekcích. Tento stát, který v minulosti patřil mezi části Spojených států s nejvyššími počty poprav, je chce znovu vykonávat ve větším měřítku, napsala agentura AP.

Podle nově schváleného zákona si zločinci odsouzení k smrti v případě, kdy nebude k dispozici smrtící injekce, budou muset vybrat mezi popravou na elektrickém křesle a zastřelením. AP připomíná, že kromě Jižní Karolíny popravuje vězně na elektrickém křesle osm dalších států, hrdelní trest zastřelením nyní umožňují vykonávat zákony tří států. Poprava se v Jižní Karolíně naposledy konala před deseti lety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy