Nečekaný střelec, frajeři s nulou. A bohužel i emoce s rozhodčími. Tak extraliga rozjela svou show

Adam Sušovský Adam Sušovský
11. 9. 2017 12:47
Plné stadiony, překvapivé výsledky a emoce na hraně (někdy i za ní). Úvodní víkend nové hokejové sezony v Česku musel bavit. Projděte si to nejdůležitější, co Tipsport extraliga v prvních dvou kolech nabídla. A že toho nebylo málo.
Foto: Milan Kammermayer

Stoprocentní, ale…

Sparta Praha

Jestli jsou důležité body a není důležité jak, nemá Sparta co řešit. Po úvodním víkendu je stoprocentní, společně s Chomutovem (tohle nikdo nečekal!) teď vede se šesti body ligu. V Pardubicích ji k výhře dovedla trpělivost, venkovní zápas zkrátka dobře odfárala. Domácí bitva s Jihlavou brala dech i nestranným. Nejen ty ale možná zaskočilo, že domácí favorit nedokázal na hranici sil bojujícího nováčka soutěže během zápasu ani jednou přimáčknout, dostat do úzkých. Řada věcí (hlavně v obraně) ve Spartě ještě skřípe. Šest bodů nic neznamená, protože je toho pořád hodně co zlepšovat. Tím spíš, že teď Spartu čeká doslova brutální program. Čtyři zápasy v řadě venku, a to na stadionech, odkud se letos budou body vozit těžce. Vítkovice, Plzeň, Hradec a Kometa. A pak pražský celek hostí doma Liberec. Teď se teprve ukáže!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy