Divoká Kýhosova premiéra. Litvínov vyhrál v Boleslavi díky kanonádě ve třetí části

3. 12. 2019 20:16
Litvínov při premiéře trenéra Vladimíra Kýhose zvítězil v předehrávce 33. kola hokejové extraligy v Mladé Boleslavi 6:4, přestože po dvou třetinách prohrával 1:4.
Trenér Vladimír Kýhos převzal litvínovské mužstvo po Jiřím Šlégrovi a v prvním utkání uspěl. | Foto: ČTK

Po třetí výhře z posledních čtyř zápasů se posunul z předposledního místa na 12. příčku o skóre před Vítkovice. Bruslařský klub neuspěl po sérii tří výher.

Kýhos, který nahradil Jiří Šlégra, převzal tým poté, co jej v předešlých třech utkáních vedli asistenti Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla. Čtvrté angažmá v roli hlavního kouče na lavičce Litvínova začal proti klubu, který vedl v nejvyšší soutěži naposledy. V Mladé Boleslavi předčasně skončil loni v polovině října.

"Pocity jsou krásné. Ty body potřebujeme. Nejsme na tom dobře a tohle jsou pro nás úplně zlaté body. Boleslav hraje výborně, pohybuje se na špici. Mají výborné mužstvo," řekl Kýhos.

Litvínovu se podařil vstup do utkání a po 81 sekundách se dostal do vedení. Petružálek nabil na levý kruh Hüblovi, který se trefil k bližší tyči nad Haasův beton. Za 118 sekund domácí odpověděli, Januse překonal od modré čáry přes clonu obránce Hrbas.

Hned vzápětí mohli domácí stav otočit. Vondrka uvolnil mezi kruhy Zbořila, který trefil levou tyč. Převahu v úvodní části zužitkovali domácí až v 18. minutě, kdy Lunter přenechal puk na pravém kruhu Pláňkovi a ten překonal Januse, který měl znovu zakrytý výhled.

V úvodu druhé části hráli domácí dvakrát v rychlém sledu v oslabení a nejen že se ubránili, ale dokonce zvýšili náskok. Pavelka nešťastně vrátil puk z rohu před vlastní branku, kde jej nepřikryl Janus před dotírajícím Skalickým a Klepiš snadno skóroval.

Odpovědět nedokázal v přečíslení Myšák, domácí odolali i při závaru v dalším oslabení a v 35. minutě díky Jegličově střele zvýšili už na tříbrankový náskok.

Od začátku třetí třetiny nahradil Januse osmnáctiletý debutant Šimon Zajíček a mohl si z brankoviště vychutnávat rychlé snížení. Po 38 sekundách v oslabení skóroval Hanzl, který objel branku a překonal Haase z pravého kruhu.

Za necelé tři minuty se prosadil po tlaků hostů Jánošík, který se v čase 47:40 postaral i o vyrovnání. Přestože mu střela z pravého kruhu nesedla, Haas na ni nedosáhl a skončila v brance. "Gólman si pěkně vyjel z brány na zákrok. Možná to bylo štěstí, že to nesedlo. I takové góly potřebujeme a jsem rád, že to tam padlo," popsal situaci obránce Adam Jánošík.

Od 55. minuty se dostal do branky také Martin Michajlov, jehož Mladá Boleslav získala na střídavý start z prvoligové Slavie. Tomu debut v 25 letech v nejvyšší soutěži zhořkl, protože jej nejdříve překonal nahozením zpoza branky o výstroj Hübl a potom z úniku Jarůšek.

"My jsme si říkali, že nic není rozhodnuto. Asi je nastartovalo to, že dali gól v oslabení hned první střídání. Pak tam byly blbé góly a oni už potom byli na koni a už to bylo těžké. Pět gólů ve třetí třetině jsem asi nikdy nedostal," komentoval nepodařenou dvacetiminutovku obránce Mladé Boleslavi Marek Hrbas.

Předehrávka 33. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)

Branky a nahrávky: 4. Hrbas (Klepiš), 18. Pláněk (Lunter), 26. Klepiš (Skalický), 35. Jeglič (Fillman, Vondrka) - 2. V. Hübl (J. Petružálek), 41. M. Hanzl (Mahbod), 44. Jánošík (Trávníček, Helt), 48. Jánošík (Petružálek, V. Hübl), 56. V. Hübl, 57. Jarůšek (Myšák). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc F. Lukeš (Litvínov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2538.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Haas (55. Michajlov) - Ševc, Hrbas, Kurka, Pláněk, Fillman, Bernad, Dlapa - Klepiš, Cienciala, Lunter - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, D. Šťastný. Trenéři: Rulík a Patera.

Litvínov: Janus (41. Zajíček) - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek, Kubát - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Helt, Gerhát - Válek, J. Mikúš, Trávníček. Trenéři: Kýhos, Skuhrovec a Kotrla.

před 24 minutami

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

před 42 minutami

KLDR provedla další test. Byl úspěšný, tvrdí

Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti využívala k vynášení raket do vesmíru. Test se uskutečnil v pátek v noci a byl úspěšný, uvedla státní média bez dalších podrobností.

Nejnovější výzkumné poznatky v obranné sféře byly podle agentury KCNA využity k dalšímu posílení "spolehlivého jaderného odstrašování".

Podobné oznámení vydala Severní Korea už 8. prosince. Americký prezident Donald Trump tehdy na twitteru uvedl, že severokorejský vůdce Kim Čong-un riskuje. Jestliže podle něj bude pokračovat v nepřátelských krocích, ztratí "všechno".

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

před 2 hodinami

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.