Petr ven, burácela hala. Sám do toho vidle nehodím, odmítá odstoupit vítkovický kouč

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 11. 2019 22:22
Hromový pokřik požadující odchod Jakuba Petra zněl vítkovickým stadionem při čtvrteční vysoké prohře 3:7 s Mladou Boleslaví. Kouč ostravských hokejistů ovšem odstoupit nehodlá.
Jakub Petr prožívá ve Vítkovicích krušné časy
Jakub Petr prožívá ve Vítkovicích krušné časy | Foto: Dalibor Sosna

Hokejisté Vítkovic prožívají těžké období, které ve čtvrtek vyvrcholilo domácím debaklem 3:7 s Mladou Boleslaví. Po utkání se celý tým více než na hodinu zavřel v kabině, do které přišel i majitel klubu Aleš Pavlík.

Mladá Boleslav už byla dávno na cestě domů, světla v hale vypnutá, jen za zdmi vítkovické kabiny ještě hodinu po utkání dozníval debakl.

Teprve po příchodu klubového majitele a jeho zhruba dvacetiminutovém pohovoru s hráči v šatně předstoupil do mix zóny kapitán Jan Výtisk, po něm dorazil na tiskovou konferenci i kouč Jakub Petr.

"Ta situace byla výjimečná v tom, že majitel dnes s hráči seděl sám. Cítím ale z toho konstruktivní řešení ze všech stran. Každý si k tomu něco řekl, po tomhle ani nejde mít chuť od toho utéct. Za tím mužstvem budu stát neustále," prohlásil Petr.

Personální změny prý nejsou na pořadu dne. Petr ale posledních patnáct minut dnešního zápasu musel snášet pokřiky nespokojených fanoušků žádajících si jeho odchod.

"Vyjádřili nespokojenost, je to jejich právo. Samozřejmě, tohle je ta horší chvilka, co jsem tu ve Vítkovicích zažil. Ale teď do toho sám nehodím vidle. Jak říkám, za hráči stojím," zopakoval Petr.

Vítkovice na vítězství v normálním čase čekají od výhry nad Litvínovem 18. října. Z dalších dvanácti kol pětkrát vyhrály v prodloužení či nájezdech, momentálně však už čtyři kola nebodovaly. A právě nyní v neděli znovu nastoupí proti Litvínovu.

"Co teď? Dáme si den volno, zregenerujeme, v sobotu potrénujeme. Na dvacet čtyři hodin na hokej musíme zapomenout. Teď to je spíše být psychologem než pořád opakovat hokejové věci," dumal Petr.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy