Petr ven, burácela hala. Sám do toho vidle nehodím, odmítá odstoupit vítkovický kouč

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 11. 2019 22:22
Hromový pokřik požadující odchod Jakuba Petra zněl vítkovickým stadionem při čtvrteční vysoké prohře 3:7 s Mladou Boleslaví. Kouč ostravských hokejistů ovšem odstoupit nehodlá.
Jakub Petr prožívá ve Vítkovicích krušné časy
Jakub Petr prožívá ve Vítkovicích krušné časy | Foto: Dalibor Sosna

Hokejisté Vítkovic prožívají těžké období, které ve čtvrtek vyvrcholilo domácím debaklem 3:7 s Mladou Boleslaví. Po utkání se celý tým více než na hodinu zavřel v kabině, do které přišel i majitel klubu Aleš Pavlík.

Mladá Boleslav už byla dávno na cestě domů, světla v hale vypnutá, jen za zdmi vítkovické kabiny ještě hodinu po utkání dozníval debakl.

Teprve po příchodu klubového majitele a jeho zhruba dvacetiminutovém pohovoru s hráči v šatně předstoupil do mix zóny kapitán Jan Výtisk, po něm dorazil na tiskovou konferenci i kouč Jakub Petr.

"Ta situace byla výjimečná v tom, že majitel dnes s hráči seděl sám. Cítím ale z toho konstruktivní řešení ze všech stran. Každý si k tomu něco řekl, po tomhle ani nejde mít chuť od toho utéct. Za tím mužstvem budu stát neustále," prohlásil Petr.

Personální změny prý nejsou na pořadu dne. Petr ale posledních patnáct minut dnešního zápasu musel snášet pokřiky nespokojených fanoušků žádajících si jeho odchod.

"Vyjádřili nespokojenost, je to jejich právo. Samozřejmě, tohle je ta horší chvilka, co jsem tu ve Vítkovicích zažil. Ale teď do toho sám nehodím vidle. Jak říkám, za hráči stojím," zopakoval Petr.

Vítkovice na vítězství v normálním čase čekají od výhry nad Litvínovem 18. října. Z dalších dvanácti kol pětkrát vyhrály v prodloužení či nájezdech, momentálně však už čtyři kola nebodovaly. A právě nyní v neděli znovu nastoupí proti Litvínovu.

"Co teď? Dáme si den volno, zregenerujeme, v sobotu potrénujeme. Na dvacet čtyři hodin na hokej musíme zapomenout. Teď to je spíše být psychologem než pořád opakovat hokejové věci," dumal Petr.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy