Důležitý krok pro Budějovice. Bělohlav a spol koupili Motor

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 8. 2013 16:25
Skupina CB Hokej 2013 koupila sto procent akcií HC Motor České Budějovice.
Českobudějovičtí fanoušci se mohou těšit, že do týdne bude o zisku prvoligové licence jasno
Českobudějovičtí fanoušci se mohou těšit, že do týdne bude o zisku prvoligové licence jasno | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Po průtazích v získání prvoligové licence učinili v Českých Budějovicích důležitý krok.

Společnost hokejových legend okolo Radka Bělohlava CB Hokej 2013 odkoupila 100 procent akcií druhého projektu HC Motor České Budějovice, který je s Hradcem Králové domluven na odkupu jeho práv na 1. ligu.

"Byl učiněn ten nejdůležitější krok, který byl naprosto nezbytný pro to, aby se v Českých Budějovicích mohl hrát profesionální hokej. Zbývá vše administrativně dořešit s hokejovým svazem," uvedl pro klubový web hokej.cz jeden ze zástupců CB Hokej 2013 Stanislav Bednařík.

Nejenže se takto celý převod licence urychlí, ale získání minimálně 51 procent akcií Motoru bylo jednou z podmínek Miroslava Schöna z HC Mountfield, aby vypověděl nájemní smlouvu v Budvar aréně, kterou České Budějovice pro své působení potřebují.

"Ta nejsložitější část je doufejme za námi, vážíme si ohromně podpory všech fanoušků, i díky nim zůstane obrovská tradice českobudějovického hokeje zachována," dodal Bednařík.

Vedení klubu očekává, že se potvrzení převodu licence dotáhne do konce týdne. Poté bude zveřejněn nový název klubu a další informace pro partnery a fanoušky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Norský lyžař Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd v Kitzbühelu

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Na lehce zkrácené trati porazil jednačtyřicetiletého francouzského veterána Johana Clareyho o 42 setin a vybojoval šesté vítězství v sezoně. Senzačně třetí skončil se startovním číslem 43 další Francouz Blaise Giezendanner.

Další zprávy