Šéf Mountfieldu: Halu v Budějovicích blokovat nebudeme

Hokejisté v Českých Budějovicích se mohou radovat. Bývalí majitelé klubu prý halu blokovat nechtějí, první liga by se ve městě od září měla hrát. Dnes už v Budvar aréně i trénovali.
Na ledě Budvar arény v pondělí začala příprava českobudějovického áčka. I když s pořádným zpožděním.
V jihočeské metropoli totiž ještě stále není definitivně vyřešeno, kdo bude hrát 1. ligu.
Momentálně se zdá, že České Budějovice bude v druhé nejvyšší soutěži reprezentovat klub CB Hokej 2013, jemuž šéfuje bývalý reprezentant Radek Bělohlav.
Ten by měl vést mužstvo také coby hlavní trenér. K dispozici má dva asistenty, rovněž legendární jména - Romana Turka a Jaroslava Modrého.
Foto: Robert Straka - hokejcb.cz
Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 8. 2013 18:30
Šéf klubu Mountfield HK Miroslav Schön v rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz řekl, že budějovickému hokeji bránit nebude: Tamní hokejisté by už zítra mohli získat halu jen pro sebe.

České Budějovice - Přestěhoval extraligu do Hradce Králové a díky nájemní smlouvě na Budvar arenu stále drží českobudějovický hokej v šachu.

Kdyby si teď spolumajitel firmy Mountfield Miroslav Schön umanul, nehrála by se ve městě ani první liga. Deníku Aktuálně.cz dal ale Schön jasně najevo, že Budějovicím žádné problémy dělat nebude.

"Byť jsem byl nařčen bůhví z čeho, blokovat halu v Českých Budějovicích nikdy nebylo mým cílem. Zítra začneme vše řešit," řekl Schön.

Hokejisté nově vzniklého klubu v Českých Budějovicích už dnes v Budvar aréně také poprvé trénovali (na obrázky z tréninku se můžete podívat v naší galerii).

Koupí klub akcie Mountfieldu?

V úvahu jsou teď dvě varianty: Buď Schön nově vzniklému budějovickému klubu prodá akcie společnosti HC Mountfield, pod kterou spadá i nájemní smlouva s městem, nebo nájemní smlouvu po dohodě vypoví.

"První varianta je ale podle mě pro obě strany nejlepší a byla by i logická. Pokud by nový vlastník přebral akcie společnosti HC Mountfield, vyhl by se zdlouhavému papírování a přebal by pod sebe všechny už existující dokumenty," vysvětluje Schön.

Také proto prý jeho společnost HC Mountfield minulý týden stáhla dohodu o vypovězení nájemní smlouvy s městem.

Kde to ale vázne?

Schön neví, kdo licenci vlastní

Sám Schön se podle svých slov v momentální situaci českobudějovického hokeje ztrácí a nemá prý tušení, kdo v tuhle chvíli licenci pro první ligu z Hradce Králové vlastní.

Původně jí odkoupila skupina HC Motor okolo podnikatele Zdeňka Casky. V pátek ale vyšlo najevo (čtěte ZDE), že HC Motor licenci přenechá skupině CB Hokej 2013 okolo Radka Bělohlava a dalších bývalých odchovanců, kteří získali jak podporu města, tak podporu fanoušků.

Dokud Schön a jeho HC Mountfield nebude mít v situaci jasno, bude prý jen těžko hledat nejlepší řešení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Střelba v kostele v Kalifornii si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

"Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.

Střelba v kostele Ženevské presbytariánské církve byla hlášena půldruhé hodiny po místním poledni, uvedl šerifův úřad. Pátá osoba, zraněná při střelbě, utrpěla lehké zranění, uvedly úřady. Všichni postižení jsou dospělé osoby. Zatím není jasné, kde přesně v kostele se střílelo.

Svědky násilí se stalo asi 30 lidí, uvedla šerifova mluvčí Carrie Braunová podle agentury AP. Většina lidí v kostele byla zřejmě původem z Tchaj-wanu. Vyšetřovatelé zjišťují, zda motivem střelby mohla být nenávist a zda střelec byl náboženské obci znám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy