Naprostý obrat. Kluby v Budějovicích se daly dohromady

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2013 3:00
Oba hokejové subjekty, které se v Českých Budějovicích snaží nahradit HC Mountfield, jenž opustil město a přesunul extraligu do Hradce Králové, se spojí a vytvoří jeden prvoligový klub.
Fanoušci už mphou v Budějovicích opět bubnovat za svůj jediný klub.
Fanoušci už mphou v Budějovicích opět bubnovat za svůj jediný klub. | Foto: Tomáš Adamec

České Budějovice - Oba hokejové subjekty, které se v Českých Budějovicích snaží nahradit HC Mountfield, jenž opustil město a přesunul extraligu do Hradce Králové, se spojí a vytvoří jeden prvoligový klub.

Web Budějcká Drbna s odkazem na šéfa projektu HC Motor Zdeňka Casku uvedl, že v první lize bude působit subjekt CB Hokej 2013 zastupovaný bývalými českobudějovickými hokejisty v čele s Radkem Bělohlavem.

Licenci jim dá k dispozici Motor, který ji získal od Hradce Králové.

"Válku, která tady vznikla, vyhrál HC Motor na plné čáře. Získali jsme licenci, získali jsme Budvar Arénu, máme hráče a hrajeme hokej. Nicméně situace je tak vyhrocená, že si normální rozumný člověk říká, pojďme se spojit. A tak začala jednání s panem Bělohlavem, který má teď k dispozici dva kádry a je na něm, jaké hráče si vybere. Ať si zvolí ty nejlepší a šup zpátky do extraligy," uvedl Caska po dnešním přípravném zápase, ve kterém "jeho" Motor remizoval s Havlíčkovým Brodem 3:3.

"Vznikne tady výborný tým"

Licenci bude podle něj oficiálně držet CB Hokej 2013 a na Bělohlavovi bude, zda využije služeb hokejistů, které má momentálně k dispozici Motor.

V jeho kádru figurují hráči až do minulé sezony prvoligového Hradce Králové, teoreticky by se do něj měli zařadit i hokejisté, kteří se neprosadí do základního kádru hradeckého Mountfieldu.

"Myslím, že z hráčů, co jsou tady, a z těch, které má k dispozici pan Bělohlav, může vzniknout výborný tým," uvedl Caska, jehož slova webu Budějcká Drbna potvrdil i Bělohlav.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Czech Pointy kvůli výpadku nevydávaly výpisy z rejstříků, uvedla pošta

Kontaktní místa veřejné správy Czech Point v pondělí zhruba hodinu a půl nemohla vydávat výpisy z rejstříků, důvodem byl plošný technický výpadek. Vyplývá to z informací České pošty na twitteru. Czech Pointy spadají pod ministerstvo vnitra, jeho mluvčí Ondřej Krátoška řekl, že informace o výpadku prověří. Web Czech Pointů problémy nehlásil.

Česká pošta o výpadku informovala kolem 11:30. "V současné době není možné poskytovat výpisy na všech pracovištích Czech Point včetně pracovišť České posty. Důvodem je plošný, technický výpadek. Na odstranění poruchy se intenzivně pracuje," napsala. Komplikace nejsou vinou České pošty, doplnila. Kolem 13:00 pak pošta uvedla, že technické problémy byly odstraněny a Czech Pointy zase fungují.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Návrh vládního usnesení na přípravu plochy na gigafactory u Plzně je hotový

Plzeňský kraj už má návrh vládního usnesení, které se zabývá výstavbou strategického podnikatelského parku Plzeň-Líně (SPP) na 400hektarovém letišti. Mohla by tam vzniknout továrna na výrobu baterií do elektroaut, takzvaná gigafactory. Největší zájem má německá automobilka Volkswagen, která by podle kraje investovala až 120 miliard korun a zaměstnala až 4500 lidí. Český stát by podle návrhu usnesení vložil do přípravy území devět miliard, demolice budov na letišti mají začít ještě letos. Park by měl být připravený pro strategického investora do roku 2027. Kraj vládě obratem zašle případné připomínky. Řekl to v pondělí hejtman Rudolf Špoták (Piráti).

"Nemáme tam ale v zásadě žádný primární problém," uvedl. Dodal, že projekt koordinují na setkáních se zástupci ministerstev i a agentury CzechInvest. Kraj chápe SPP jako strategickou rozvojovou zónu pro průmysl vysokou přidanou hodnotou a měl by být podle návrhu usnesení koordinátorem a zřizovatelem parku. Krajská rada ani zastupitelstvo návrh podle hejtmana schvalovat nebudou, pouze vláda. To by se mohlo stát na konci letních prázdnin, až návrh bude mít za sebou meziresortní připomínkové řízení.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Reakce na kauzu Dozimetr: Dopravní podnik bude při prodeji nemovitostí nad 50 milionů potřebovat souhlas

Radní hlavního města v pondělí z pozice valné hromady změnili stanovy pražského dopravního podniku (DPP) tak, že jeho vedení nově nebude moci bez souhlasu vedení metropole rozhodovat o majetkových transakcích nad 50 milionů korun. Dosud byl limit zhruba šest miliard korun. Opatření radní schválili na pokyn městského zastupitelstva, které jim to uložilo předminulý týden spolu se zadáním hloubkového auditu v DPP a dalších městských firmách, které měl v gesci obviněný bývalý náměstek primátora za STAN Petr Hlubuček.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli hospodaření v DPP obvinili více než desítku lidí, vedle Hlubučka také podnikatele Michala Redla, bývalého člena představenstva DPP Mateje Augustína a další členy vedení podniku, který jako největší městská firma provozuje MHD.

Změnu stanov na jednání zastupitelů prosazovala radní Hana Marvanová (STAN), která také připravila dnes schválený návrh. Dodala, že o změnu usilovala delší dobu. "Za mě je to koncepční změna, o kterou jsem usilovala dlouho, aby byla větší kontrola nad hospodařením," řekla. Změna začne platit v blízké době po zapsání nové verze stanov do obchodního rejstříku.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Porucha trakčního vedení na Vysočině omezila spojení mezi Prahou a Brnem

Kvůli poruše trakčního vedení u Golčova Jeníkova na Vysočině nejezdí mezinárodní rychlíky přes Brno, úsek objíždějí přes Přerov. Regionální vlaky nahradily autobusy. Omezení na koridoru začalo po deváté hodině. Správa železnic na twitteru uvedla, že po jedné koleji by se mělo začít jezdit zhruba od 14 hodin, plné obnovení provozu předpokládá v podvečer.

"Kvůli poškozenému trakčnímu vedení po pádu stromu je zatím zcela zastaven provoz na trati přes Vysočinu u Golčova Jeníkova, část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov," informovala po poledni Správa železnic.

Odklon se dopoledne dotkl spoje EC Metropolitan směřujícího z Prahy přes Brno a Břeclav dál na Slovensko a do Maďarska nebo rychlíku Vindobona, který spojuje Prahu, Brno a Vídeň. Tyto vlaky kvůli poruše na koridoru jedou objízdnou trasou přes Přerov, mimo stanice Brno-Královo Pole a Brno-hlavní nádraží, upozornily České dráhy. Na opravě poškozeného trakčního vedení pracuje Správa železnic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy