Kam spadly tradiční extraligové kluby? Kdo bude další?

Kam se poděly bývalé hokejové kluby? Podívejte se s námi v galerii...
Hokejová Slavia strávila v české extralize dlouhých dvacet jedna sezón. Za tu dobu se stala dvakrát mistrem republiky, v roce 2015 však spadla po neúspěšné baráži do první ligy.
Vedení klubu mobilizovalo všechny síly k návratu mezi elitu. Pražané se sice dostali hned první rok do baráže, avšak na postup to nestačilo.
Ani v příští sezóně tak extraliga tradiční derby pražských S neuvidí. Kluby se však střetnou během přípravy.
O rok méně se v české nejvyšší soutěži pohybovalo Jágrovo Kladno. To sestoupilo do první ligy před dvěma lety.
Foto: ČTK
Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 6. 2016 7:36
Česká extraliga se připravuje na svoji čtyřiadvacátou sezónu. Za tu dobu si ji zahrál stejný počet klubů. Kde je konec těm, co na mapě nejvyšší tuzemské soutěže již nenalezneme? Podívejte se v galerii...

BrnoSlavia, Kladno, České Budějovice, Vsetín a Znojmo. Tato pětice českých hokejových klubů strávila v české extralize deset a více sezón. Kde je jim konec nyní?

Komu z dalších tradičních účastníků nejvyšší soutěže hrozí pád? Finanční problémy hlásí Karlovy Vary i Chomutov. Projděte si s námi následující galerii... 

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy