Stanou se z Pirátů Rytíři? Chomutov zvažuje přesun extraligy do Kladna

ČTK ČTK
4. 5. 2016 10:24
Důvodem, proč vedení Pirátů zřejmě sonduje situaci, je fakt, že klub není spokojen s podporou od města.
Stanou se příští sezonu z Pirátů Rytíři?
Stanou se příští sezonu z Pirátů Rytíři? | Foto: Lukáš Caha

Praha - Vedení extraligového Chomutova podle deníku Sport uvažuje o tom, že by převedlo licenci na nejvyšší hokejovou soutěž do prvoligového Kladna. Podobnou informaci přinesl i web tn.cz. Důvodem, proč vedení Pirátů zřejmě sonduje situaci, je fakt, že klub není spokojen s podporou od města.

"Měli jsme schůzku se zástupci města, kde byla z jejich strany deklarována ochota jednat o navýšené systémové podpoře na další tři roky, nicméně ta podpora by stále měla směřovat k mládeži a zejména k podpoře akademie," uvedl statutární ředitel klubu Jaroslav Veverka mladší.

Severočeši mají za sebou vydařenou sezonu, ve které se jako nováček bez problémů zachránili mezi elitou a postoupili do čtvrtfinále play off. Kouč Vladimír Růžička nyní skládá tým pro další ročník.

"Nesmírně si vážíme toho, že by i nadále podporovali mládež, ale jestliže má jít veškerá zodpovědnost za financování A týmu za námi, byl jsem pověřený, abych zástupcům vedení města oznámil, že můj otec ještě chce otázku budoucnosti prvního mužstva zvážit. A pověřil mě, abych ověřil možnost případných jiných zájemců," řekl Veverka mladší. Současný stav označil za oťukávání.

Jágr situaci řeší

Představitelé Kladna, jehož většinovým majitelem je hvězdný útočník Jaromír Jágr, nechtějí situaci komentovat. Právník Štěpán Poláš, jenž s ním spolupracuje, ale potvrdil, že opoře Floridy nastínil možnost, že by majitel chomutovského celku Jaroslav Veverka starší převedl licenci na Rytíře a stal se strategickým partnerem kladenského klubu.

"Jarda mi na to sdělil dvě věci. Za prvé, že otázkou vstupu strategického partnera do kladenského klubu se zabýval ještě předtím, než teď vznikla možnost s Piráty. Za druhé vyjádřil uznání a respekt k panu Veverkovi staršímu jako podnikateli, který je dlouhodobě hokejovým nadšencem," řekl Poláš.

Chomutov není jediný extraligový klub, který řeší svoji budoucnost. V minulých dnech připustili zástupci Karlových Varů, že majitel klubu Karel Holoubek bude v nejbližších dnech jednat s významnými partnery a podle výsledků rozhovorů se rozhodne, jak budou vypadat přípravy na další sezonu.

 

Právě se děje

Další zprávy