Bitva o Holešovice: Úvod smírný, navrch by měla mít Sparta

Podívejte se na fotogalerii z prvního zápasu Sparty proti Karlovým Varům
Ve velmi napínavou podívanou vygradovalo utkání prvního kola Tipsport extraligy mezi domácí Spartou a Karlovými Vary.
Zde brání karlovarského útočníka letní posila Sparty brankář Marek Schwarz a dlouholetá opora Petr Ton. Právě tito dva hráči se velmi zasloužili o konečné vítězství v nájezdech.
Petr Ton sice svůj nájezd neproměnil, ale předtím v 52. minutě vstřelil veledůležitý vyrovnávající gól po skvělé přihrávce zpoza branky od Michala Broše.
Karlovarský Michal Gulaši se po jednom z tvrdých ataků ocitl na ledě.
Foto: CPA - Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 9. 2012 8:00
V holešovické Tipsport aréně nyní působí dva celky: Sparta a Lev. Na úvodní zápasy sezony přilákaly stejný počet diváků.

Praha - 6388 vs. 6358. 2:1 po nájezdech vs. 2:1 v normální hrací době. Tak dopadlo, co se počtů diváků a výsledků týče, úvodní měření sil v pomyslné bitvě o holešovickou Tipsport arénu mezi Spartou a Lvem. Nebo chcete-li mezi extraligou a KHL.

"Sparta si je vědoma, že v Praze je další hokejový produkt, který fanoušky určitě zajímá. Navíc Lev hraje v naší hale, takže o to víc se všichni na Spartě musí snažit," uvedl k netradiční situaci tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

Podle řeči čísel se tedy obě mužstva rozjela na první pohled prakticky stejně. Nutno však poznamenat, že oba úvodní zápasy divákům bůhví jak velký zážitek nepřinesly a rovněž fandění působilo mdle.

Sparta chce místo show kvalitní hru

Lev sliboval už v předzápasovém programu s Rigou velkolepou show. Do ní však toho docela hodně scházelo. V dalších dvou střetnutích pak dokonce chyběl i slavnostní nástup hráčů na led. Spartě tak o týden později proti Karlovým Varům stačilo vsadit na tradiční zahájení s gladiátory a pyroshow z římských svící.

Více než na atraktivitu programu mimo mantinely se chce Sparta snažit především o vysokou kvalitu předváděné hry. "Hlavní je, aby Sparta hrála dobrý hokej. Když se bude dařit, tak lidi na ní budou chodit," věří Zetek.

"Ale samozřejmě dáváme také důraz na akce mimo led, jako jsou Sparťanská krev, autogramiády apod, protože už patří ke každoroční tradici," dodává.

Mezi fanoušky klid zbraní

A jak se staví k přítomnosti jiného klubu v domovské hale sami fanoušci? Zprvu sice byli otevřeně proti a chystali veřejné protesty. Po pár týdnech a domluvě s vedením se však uklidnili a nyní se dokonce mnoho sparťanů těší, až se půjdou na KHL čas od času podívat.

"Averze sparťanů vůči Lvu není zas tak velká. Víme, že to našemu klubu přináší ekonomický prospěch," uvědomují si. Zmíněné výhody se už projevily například v čistčím ledu, průhlednějších plexisklech, lepším osvětlení a kamerovém systému.

Že Lev Spartě přetáhne diváky se hráči neobávají. "Sparta má hodně dobrou fanouškovskou základnu. Bylo to vidět hned v prvním zápase, přišlo šest a půl tisíc lidí, což je skvělá návštěva," těší brankáře Marka Schwarze.

"To, že lidi budou chodit i na KHL, by nám na návštěvnosti ubrat nemělo. Také řada sparťanů, tedy kromě těch opravdu zarputilých, kteří berou Lva jako vetřelce, se určitě občas zajde na KHL podívat. Zvlášť pokud přijedou velké hvězdy. Obecně na tom hokejoví příznivci vydělají," myslí si další z fanoušků.

Co dál? Asi povede Sparta

Další vývoj návštěvnosti a přízně obou holešovických klubů bude jistě hodně záviset na výsledcích a také na hvězdách, které se při výluce NHL v Česku představí.

Předpokládaný trend (na třetí zápas Lva přišlo už jen necelých pět tisíc diváků) však napovídá, že pokles návštěvnosti pražské KHL se na určité hranici zastaví a bude kolem ní oscilovat. Nepředpokládá se totiž, že by Lev hrál na špici soutěže.

Naopak u Sparty se počítá s tím, že jakmile nastane ta pravá zimní hokejová sezona, divácká podpora poroste. Zvláť když naláká fanoušky kvalitní hrou a dobrými výsledky.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Životopis Philipa Rotha vydá stejné nakladatelství, které publikovalo paměti Woodyho Allena

Životopis renomovaného amerického spisovatele Philipa Rotha, který sepsal Blake Bailey, vydá nakladatelství Skyhorse Publishing. Rozhodlo se tak krátce poté, co původní vydavatel W.W. Norton & Company stáhl knihu z prodeje kvůli obviněním Baileyho ze sexuálního obtěžování. Titul na pultech amerických knihkupectví vydržel jen pár týdnů. Skyhorse Publishing jej tam vrátí 15. června, elektronickou verzi a audioknihu zveřejní již tuto středu. Bailey všechna obvinění odmítá.

Jak připomíná agentura AP, kauza tak končí podobně jako ta loňská, kdy pro změnu nakladatelství Hachette Book Group odmítlo zveřejnit autobiografii filmaře Woodyho Allena, v 90. letech minulého století obviněného z obtěžování své adoptivní dcery. Také Allenovy memoáry nakonec vydalo Skyhorse Publishing.

Stejná firma nedávno uzavřela smlouvu na vydání dvou knih Garrisona Keillora, dlouholetého moderátora populárního hudebního pořadu A Prairie Home Companion, podle nějž natočil film Robert Altman. Spolupráci s Keillorem před několika lety rozvázaly rozhlas Minnesota Public Radio i deník Washington Post poté, co byl moderátor obviněn z obtěžování. K němu se vyjádří ve své autobiografii, jedné ze dvou knih, jež vydá Skyhorse.

Zdroj: AP
Další zprávy