Pöpperle: Hlavně, ať lidi přijdou na Lev i příště

FOTO Premiérový večer KHL v Praze. Lev má první kořist
Hokejisté pražského Lva na svém ledě v holešovické Tipsport Aréně přivítali v premiérovém utkání KHL hráče Dinama Riga.
Takto se radoval Martins Karsums z prvního gólu utkání, u kterého byli také (zleva) Jiří Hunkes, brankář Tomáš Pöpperle, Michal Sersen a Vitalij Karamnov. Dinamo Riga se díky tomu dostala v Praze do vedení 1:0.
Pražský Lev tak vyšla chyba kdy nechali osamoceného Karsumse před brankou draho. Přitom právě hráči se Lvem ve znaku byli do té doby aktivnější a více hrozili.
Maris Jučers měl plné ruce i nohy práce, aby udržel jednogólové vedení. To se mu dařilo do 37. minuty.
Foto: Lenka Rybaříková
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 9. 2012 9:51
Lev Praha má za sebou úvodní zápas v KHL. K jeho vítězství 2:1 nad Rigou přispěl velkou měrou výborný výkon Tomáše Pöpperleho.

Praha - Lev Praha má za sebou úvodní zápas v KHL. K jeho vítězství 2:1 nad Rigou přispěl velkou měrou výborný výkon Tomáše Pöpperleho.

Sedmadvacetiletý gólman hrál prakticky doma. Většinu hokejové kariéry totiž strávil ve Spartě, jejíž holešovickou arénu Lev využívá coby domácí halu.

Jak jste si užil první zápas Lva v KHL?
"Bylo to něco nového, a tak panovala určitá nervozita. V první třetině to bylo znát, neuměli jsme si pořádně nahrát. Ale bojovali jsme a zaslouženě jsme vyhráli. Nakonec to bylo super. Tohle vítězství by nám mohlo pomoct."

Už dlouho před utkáním se probíralo, kolik přijde na vaši premiéru v KHL lidí. Kolik jste jich odhadoval vy?
"Netipoval jsem, protože bylo hodně těžké něco takového odhadnout."

Nakonec jste s náštěvou necelých šesti a půl tisíc diváků asi spokojeni, že?!
"Trochu nás překvapilo, že přišlo tolik lidí. Atmosféra byla dobrá a jsme za to moc rádi, Doufáme, že se lidi budou vracet, protože když se v takovéhle hale hraje bez lidí, tak to je hodně těžké. Jsme rádi, že přišli a děkujeme jim."

Ve třetí třetině už nefandily jen oba kotle, ale přidali se i diváci na tribunách...
"Začali jsme být víc v tlaku a objevovalo se víc šancí. Lidé to vycítili, navíc se po dvou třetinách do toho už také víc dostali."

Často skandovali vaše jméno a dokonce tradiční přezdívkou "Pepis"...
"Asi to byli nějaci lidé, kteří už tady na hokej chodili a znali mě."

Nastoupil jste prakticky doma, v domácí hale, kde jste dlouhé roky hrával za Spartu, ovšem tentokrát ne v jejim dresu.
"Už jsem to ani moc nevnímal. Je to zas něco nového. Vnímám to tak, že děláme nový krok v českém hokeji. Jsme nový tým, který se jde rvát do Ruska."

Jaké máte pocity z nové soutěže?
"To se ukáže až po více zápasech. Ale je poznat, že je to trošku něco jiného, hraje se dost technicky. Pro mě je však úloha stále stejná, musím zastavit puk, aby neprošel do brány."

Drtivou většinu týmu tvoří Češi a několik slovenských hráčů. Po dnešním zápase máte za sebou první oslavy. Jak vnímají české slavení zahraniční hráči? Přidávají se už k vám?
"Byl to první mistrák, takže se to teprve dává do kupy. Ale zkušení hráči jako Jirka Novotný to vzali na sebe, takže jsme si určitě zaskandovali."

Působíte v kvalitním týmu, který hraje Kontinentální ligu, přesto jste v Praze hodně na očích. Myslíte si, že takto můžete mít blíž do reprezentace?
"Ona to tu tak trochu česko-slovenská reprezentace vlastně je. Ale nějak na to nemyslím."

 

Právě se děje

Další zprávy