Podařená premiéra. Lev otočil zápas s Rigou a má první body

FOTO Premiérový večer KHL v Praze. Lev má první kořist
Hokejisté pražského Lva na svém ledě v holešovické Tipsport Aréně přivítali v premiérovém utkání KHL hráče Dinama Riga.
Takto se radoval Martins Karsums z prvního gólu utkání, u kterého byli také (zleva) Jiří Hunkes, brankář Tomáš Pöpperle, Michal Sersen a Vitalij Karamnov. Dinamo Riga se díky tomu dostala v Praze do vedení 1:0.
Pražský Lev tak vyšla chyba kdy nechali osamoceného Karsumse před brankou draho. Přitom právě hráči se Lvem ve znaku byli do té doby aktivnější a více hrozili.
Maris Jučers měl plné ruce i nohy práce, aby udržel jednogólové vedení. To se mu dařilo do 37. minuty.
6. 9. 2012 22:19

Praha - Na úvod vydřená výhra. Lev Praha při premiérovém startu v KHL porazil na svém ledě Dinamo Riga těsně 2:1.

Domácí nejprve prohrávali, ale ve druhé a třetí třetině utkání po gólech Bartečka a Surového otočili. Do tabulky si tak připsali první tři body. Utkání přilákalo do ochozů 6358 příznivců.

Zle pro domácí mohlo být už po prvních minutách. Za obranu si totiž zajel Dzerzinš, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Pöpperle v bráně pražského klubu si ale s nájezdem poradil a skóre se neměnilo.

V závěru třetiny už ale brankář Lva kapituloval, když nedosáhl na dorážku Martinse Karsumse.

Sersen v závěru orazítkoval tyč

Nováček v KHL se dočkal vyrovnání až v 37. minutě, kdy se v trmě vrmě před brankou nejlépe zorientoval Luboš Bartečko a z otočky skóroval.

V třetí třetině byl Lev o něco aktivnější. Hostující brankář Jučers podržel tým proti střele Novotného.

V 51. minutě byl ale stejně dokonán obrat. Tomáš Surový si našel střelecký prostor a přes clonící hráče vymetl růžek Jučersovy branky.

Na konci třetí třetiny mohl rozhodnout Sersen, ale trefil jen tyč. Lev to ale mrzet nemuselo. Dinamo si v posledních minutách nevytvořilo potřebný tlak a vyrovnávací gól nepřišel.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Bartečko (Klepiš), 51. Surový (Němec) - 17. Karsums (Indrašis). Rozhodčí: Bulanov, Gofman - Sivov, Šeljanin.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Dinamo Riga: Jučers - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Carle, Sotnieks, Rekis - Indrašis, Johnson, Karsums - Giroux, Schremp, Niživijs - Meija, Džerins, Bukarts - Skvorcosvs, Bičevskis, Biezais. Trenéři: Pekka Rautakallio, Artis Abols a Viktors Ignatěvs.