Lev uvítal KHL důstojně. Víc než show se povedlo fandění

FOTO Premiérový večer KHL v Praze. Lev má první kořist
Hokejisté pražského Lva na svém ledě v holešovické Tipsport Aréně přivítali v premiérovém utkání KHL hráče Dinama Riga.
Takto se radoval Martins Karsums z prvního gólu utkání, u kterého byli také (zleva) Jiří Hunkes, brankář Tomáš Pöpperle, Michal Sersen a Vitalij Karamnov. Dinamo Riga se díky tomu dostala v Praze do vedení 1:0.
Pražský Lev tak vyšla chyba kdy nechali osamoceného Karsumse před brankou draho. Přitom právě hráči se Lvem ve znaku byli do té doby aktivnější a více hrozili.
Maris Jučers měl plné ruce i nohy práce, aby udržel jednogólové vedení. To se mu dařilo do 37. minuty.
Foto: Lenka Rybaříková
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 9. 2012 1:14
Úvodní zápas nového týmu KHL HC Lev Praha navštívilo šest a půl tisíce diváků.

Praha - Hokejový Lev Praha může být se svou premiérou v KHL spokojen.

Dinamo Riga porazil 2:1 a do ochozů holešovické Tipsport arény se mu podařilo nalákat zhruba šest a půl tisíce diváků. Ti navíc vytvořili docela sympatickou atmosféru.

Fanoušci dorazili na poslední chvíli

Dlouho to přitom vypadalo spíš na velký propadák.

K hale se lidé trousili hodně zvolna. První skupinky se sice objevily už dvě hodiny před utkáním, šlo ale spíš o nedočkavé zvědavce, kteří vzali zavděk soutěžním programem ve fanzóně nebo pivem z hospody.

Ještě půl hodiny před úvodním buly zela aréna prázdnotou a klubové vedení musely přepadávat obavy.

S blížícím se startem zahajovací show, která však příliš velký dojem neudělala, se situace obrátila. Během bubenického vystoupení, odehrávajícím se se zhasnutými světly, se sedačky začaly postupně zaplňovat a po opětovném rozsvícení při slavnostním nástupu hráčů na led bylo jasné, že nejméně šest tisíc příznivců určitě přišlo.

Diváci se nakonec strhnout nechali

O atmosféru se po velkou část zápasu staraly především oba kotle, přičemž navrch měl ten lotyšský. Občas se jim k potlesku podařilo strhnout i hlavní tribuny.

Dramatická bitva gradovala ve třetí třetině. Diváci se nechali zápasem pohltit a začali o sobě dávat pořádně vědět. "Pražskej lev, pražskej lev," neslo se nejčastěji tribunami. I závěrečné skandování svým dílem přispělo k tomu, že domácí hráči těsný náskok uhájili.

"Bylo to skvělé. Mám z toho dobré pocity. Nečekal jsem až tolik diváků," přiznal se střelec prvního gólu Luboš Bartečko.

"Kdyby bylo šest a půl tisíce na každý zápas, tak by to bylo perfektní," přeje si kouč Lva Josef Jandač.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy