ePojisteni.cz liga • 17. kolo • 17:30

AC Sparta Praha - Bohemians 1905

AC Sparta Praha
1:0
1:0
Přenos skončil
Bohemians 1905
36. Čermák

Sledujte online reportáž z utkání 17. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi AC Sparta Praha a Bohemians 1905.

Zimní přestávka je u konce a máme tady jarní část ligy. Hned v úvodním zápase na nás čeká malé pražské derby mezi Spartou a Bohemians 1905. Pro Bohemians to bude první soutěžní zápas jara. Sparta má za sebou zápas Evropské ligy s ruským Rostovem. Sparťané bohužel padli 4:0 a postup do osmifinále této evropské soutěže se jim vzdaluje.

 

Domácí Sparta vstupuje do jarní části ze třetího místa tabulky. Pokud nechce Sparta navýšit svou ztrátu na Plzeň a Slávii, musí dnes nutně zvítězit. Vzhledem k početné sparťanské marodce musela Sparta přes zimu posílit. Z Dukly přišel záložník Néstor, z Liberce stoper Hovorka a z Rumunska levý obránce Vataleja.

Sparta se musí obejít bez zraněných Frýdka, Holzera, V. Kadlece, Marečka, Rosického a Zahustela.

 

Bohemians se nachází na 11. místě s náskokem pěti bodů na momentálně sestupující Jihlavu. Bohemians však mají jeden zápas k dobru. Bohužel pro ně se jedná o zápas s vedoucí Plzní. Nastoupit dnes nemůže Hašek, který je v týmu na hostování právě ze Sparty.

 

Vzájemné zápasy:

V prvním vzájemném zápase této sezóny vyhrála Sparta 2:0. O branky se postarali Juliš a Dočkal.

Sestava Sparty

Koubek - Costa, Kadlec, Holek, Karavajev - Sáček - Čermák, Dočkal - Konaté, Lafata - Albiach

Náhradníci: Bičík - Hybš, Juliš, Mazuch, Pulkrab, Šural, Vácha

Sestava Bohemians

Berkovec - Havel, Švec, Krch, Buchta, Dostál - Jirásek, Hubínek - Bartek, Markovič, Mašek

Náhradníci: Fryšták - Berger, Jindřišek, Kuchta, Luts, Nitrianský, Šmíd

1

Zápas právě začal.

2

Konaté poslal do vápna střílenou přihrávku, ale ta je odvrácena na rohový kop.

3

Ke střele se ve velkém vápně dostal Čermák, ale jeho střela byla zblokována.

6

Sparta kombinuje s míčem. Ke střele se dostal Konaté.

7

Bohemians bude zahrávat rohový kop. Lafata se ale ve vlastním vápnu dobře zorientoval a odkopl míč.

9

Berkovec si teď troufl na riskantní rozehrávku. Ta mu ale vyšla.

9

Nestor se teď dobře dostal do šestnáctky, dobrou práci odvedl obránce Švec, který odvrací na roh.

10

Kadlec si vyskočil na Dočkalův roh, ale jeho hlavička mířila přesně doprostřed branky, kde byl připravený Berkovec.

13

Sparta dostala k dispozici přímý kop z velké vzdálenosti. Dočkal ale poslal míč jen do míst, kde byla připravena obrana Bohemians.

15

Sparta i nadále kombinuje na levé straně hřiště. Konaté se ale dočkal jen pískotu domácích tribun.

16

Havel teď dobře nacentroval do vápna. Náznaky střel ale blokovala sparťanský obrana. Odražený míč pokryl Koubek.

18

Snahu Bohemians zabrzdil faul Jiráska.

19

Po jednom ze soubojů na zemi zůstal ležet Švec. Karavajev sportovně zakopl míč do zámezí.

20

Nestor zkoušel v soboji jeden na jednoho obejít Dostála. Ten ale sáhl k faulu na hranici žluté karty. Sparta bude rozehrávat přímý kop.

21

K míči se postavil Dočkal. Jeho centr mířil na Lafatu, který si ale naběhl do ofsajdu.

22

Bohemians teď kombinovali na útočné polovině. Do vápna centroval Dostál, ale jeho centr odhlavičkoval do bezpečí Costa.

Právě se děje

Další zprávy