ŽIVĚ AC Milán - Barcelona 0:0, Marseille - Bayern 0:2

28. 3. 2012 22:42
Komentovaný přenos ze středečních utkání Ligy mistrů
Hráči Bayernu Mnichov se radují z branky na 1:0.
Hráči Bayernu Mnichov se radují z branky na 1:0. | Foto: Reuters

Praha - V tomto komentovaném online přenosu jsme sledovali středeční první čtvrtfinálové duely fotbalové Ligy mistrů, a to mezi AC Milán a Barcelonou a Olympiquem Marseille a Bayernem Mnichov.

Branky padaly pouze v Marseille, kde hosté i přes několik slušných šancí Marseille nakonec vyhráli 2:0. Na AC se hrál pohledný fotbal především v první půli, kdy měli oba týmy několik dobrých gólových šancí, nakonec se ale žádný ze střelců neprosadil.

Odveta na Nou Campu, která se hraje za týden, tedy bude nesmírně napínavá. Naopak v duelu Marseille - Bayern už je v podstatě rozhodnuto a Mnichovští už se pomalu mohou těšit na Real Madrid, který včera ve svém úvodním duelu porazil APOEL na jeho hřišti 3:0.

22:36 Druhé poločasy končí. Barcelona hrála na AC Milán 0:0, Bayern Mnichov vyhrál na Olympique Marseille 2:0 díky brankám Maria Gomeze a Arjena Robbena.

AC Milán - Barca 88. minuta Lionel Messi měl velkou šanci rozhodnout zápas, ale znovu se parádně vytáhl Abbiati! Následnou dorážku Tella zlikvidoval obětavým skluzem Bonera.

AC Milán - Barca, Marseille - Bayern 78. minuta V obou zápasech nyní tempo výrazně opadlo. Marseille je po inkasování druhé branky zdá se definitivně zlomeno utkání AC s Barcou trochu postrádá šance. Bezbranková remíza by asi více vyhovovala AC, protože už letos jednou ukázalo, že na Nou Campu hrát umí (na podzim zde remizovalo 2:2).

AC Milán - Barca 74. minuta Komplikace pro AC, pro zranění musí střídat Nesta, jehož nahrazuje Mesbah. Střídá i Barca - Sáncheze nahradí Pedro.

Marseille - Bayern 0:2 69. minuta Arjen Robben střílí druhou branku Bayernu! Tak zdá se, že Mnichovští jsou zase o krok blíž vysněnému finále Ligy mistrů v domácí Allianz aréně. Nizozemský fantóm se prosadil po pohledné narážečce s Thomasem Müllerem. Asistenta v zápětí střídá na hřišti Schweinsteiger. Tuto branku si můžete prohlédnout zde.

Marseille - Bayern, AC - Barca 64. minuta. Střídaní Barcelony, Iniestu nahrazuje Tello, který se před dvěma týdny proti Leverkusenu blýskl dvěma brankami. Také AC střídá - Boatenga nahrazuje Emanuelson. Střídá se i na Stade velodrome, kde Kroose v dresu Bayernu nahradil Tymoščuk.

Marseille - Bayern 59. minuta Bayern se v úvodu druhé půle dostal pod mírný tlak, ale zatím nájezdům Marseille odolávají  i díky dobrému výkonu Manuela Neuera (jenž naposledy v dobré šanci vychytal důrazného Rémyho). Každopádně vypadá to, že svěřenci Juppa Heynckese jsou s průběžným stavem, tedy vedením 1:0, spokojeni.

AC Milán - Barca 52. minuta Skoro celou druhou půli si proti Barceloně zahraje mladíček Stephan El-Shaarawy, jenž nahrazuje dnes nepříliš viditelného Robinha.

AC Milán - Barca 48. minuta Iniesta dnes podruhé zkoušel pálit ze střední vzdálenosti ale ani tentokrát se netrefil mezi tři tyče.

21:45 Druhé poločasy na San Siru a Stade Velodrome začínají.

Tak máme za sebou první 45 minut dneších zápasů a rozhodně se bylo na co dívat. Barcelona na San Siru předvádí svoji klasickou dominantní hru, ale AC je se svými rychlými kontry stejně efektivní. Tomuto zápasu chybí jen branky. Jeden gól už naopak padl v utkání mezi Marseille a Bayernem. Postaral se o něj kanonýr Mario Gomez, který v předposlední minutě první půle využil brejk hostů (video branky jsme přidali níže). Průběžné stavy tedy po poločase jsou: AC Milán - Barcelona 0:0, Olympique Marseille - Bayern Mnichov 0:1.

21:33 První poločasy na obou stadionech končí.

Marseille - Bayern 0:1 44. minuta No a když už se zdálo, že je tlak Bayernu zcela eliminován přichází gól do šatny. Po rychlém brejku se o něj postaral kanonýr Mario Gomez, který podstřelil padajícího Andradeho! Gomez už vstřelil jedenáctý gól v letošním ročníku LM, o jeden méně než barcelonský Messi.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Marseille - Bayern 44. minuta Tak přeci jen ještě jednu střela na branku v prvním poločase diváci na Stade Vélodrome viděli: postaral se o ni Loic Rémy, ale i tentokrát byl Neuer připraven.

Marseille - Bayern 42. minuta Tempo hry ve Francii poněkud opadlo. Olympique Bayern k ničemu nepouští a podobně jako AC s Barcelonou spoléhá hlavně na brejky. Z nich vyplynula i největší šance a současně jediná střela na bránu v první půli, kterou zaznamenal Fanni.

AC Milán - Barca 38. minuta Rychlý brejk AC. Seedorf nejprve sklepl míč Boatengovi, ten napálil míč dopředu, kde jej technicky skvěle sklepl Ibrahimovič do běhu na pravé křídlo Nocerinovi, který okamžitě našel na levé straně centrem Seedorfa: ten ale zkoušel zakončit hodně těžkým volejem, který nakonec skončil nad brankou Valdése.

AC Milán - Barca 36. minuta A někdejší forvard Udinese neskóroval ani ve třetí své gólovce. V rychlém brejku běžel Sánchez sám na Valdese, ale v rozhodující chvíli ho zastavil poslední bek AC Antonini.

AC Milán - Barca 30. minuta Alexis Sánchez mohl z ideální pozice na středu vápna sám střílet ale ještě našel patičkou Xaviho, jenž z o něco méně výhodné, ale přesto gólové situace nastřelil Antoniniho.

Marseille - Bayern 28. minuta Ayew se prodral z levé strany vápna až ke střele na Neuera, ale nejen že nedal branku, ale navíc mu byl odpískán útočný faul. Domácí hrozí sice spíše sporadicky, ale o to nebezepečněji.

AC Milán - Barca 26. minuta Xavi si narazil s Messim a tentokrát se skvělým zákrokem vytáhl Abbiati! Zatím se ma San Siru hraje určitě zajímavější duel než na Stade Vélodrome.

Marseille - Bayern 25. minuta převahu Bayernu momentálně ilustruje nejlépe statistika držení míče: 62 procent pro Bayern, 38 pro Olympique. Na druhou stranu jedinou střelu na branku dnes zatím vypálili domácí...

AC Milán - Barca 20. minuta A hned je tu šance na druhé straně! Zlatan Ibrahimovič se po rychlé narážečce dostal sám před Valdése, ale ten jeho střelu k levé tyči výborně vykopl.

AC Milán - Barca 18. minuta Bracelona se dostala do dvou slibných příležitostí. Nejprve po chytře zahrané standardní situaci zkoušel vybojovat na Abbiatim penaltu Sánchez, ale u švédských sudí svým teatrálním pádem neuspěl. O chvíli později sice Messi vstřelil branku, ale přihrávka Dani Alvése mířila do ofsajdu.

Marseille - Bayern 14. minuta Gomez pořádně zavařil obraně Olympiqu náběhem po koncové čáře do vápna a nahrávkou do prostoru malého vápna. Akce Bayernu ale skončila střelou Luize Gustava nad.

AC - Barca 10. minuta: Lionel Messi si naběhl z levé strany do vápna a z úhlu vyzkoušel Abbiatiho. Ten jeho střelu neudržel a tak tak že se útočníci Barcelony nedostali ke gólové dorážce. Celá akce ale nakonec končí odpískaným faulem Barcelony.

Marseille - Bayern 8. minuta: V Marseille si zatím o něco aktivněji počínají hosté, kteří mají častěji míč na svých kopačkách, ale k ohrožení branky se ještě nedostali. To za domácí už vyzkoušel Manuela Neuera Fanni, ale jeho pokus německý reprezentační gólman zneškodnil.

AC - Barca 3. minuta: Boateng, který dnes podle taktického rozestavení má doplňovat při útočení Ibrahimoviče a Robinha, se dostal ke střele na středu vápna, ale svoji ránu namířil jen do Piquého. Odražený balon poté mohl snadno do branky umístit Robinho, ale ten zas přestřelil bránu. Skvělý začátek Rossoneri (i když tedy AC hraje dnes v bílé kombinaci)!

20:45 Obě utkání právě začala!

20:27 Olymique Marseille - Bayern Mnichov: sestavy

Bayern: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribéry, Robben, Alaba, Gustavo, Kroos, Müller, Gomez
Náhradníci: Butt, Rafinha, Contento, Pranjić, Schweinsteiger, Tymoshchuk, Olić.

Marseille: Andrade, Azpilicueta, N'Koulou, Morel, Fanni, Diarra, Mbia, Amalfitano, Rémy A.Ayew, Valbuena
Náhradníci: Bracigliano, Traoré, Cheyrou, Kaboré, Brandão, Gignac J.Ayew.

20:25 AC Milán - Barcelona: sestavy:

Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Xavi, Iniesta, Mascherano, Keita, Busquets, Sánchez, Messi
Náhradníci: : Pinto, Muniesa, Montoya, Fàbregas, Thiago Alcántara, Pedro Rodríguez, Tello.

Milan: Abbiati, Mexès, Nesta, Bonera, Antonini, Seedorf, Nocerino, Ambrosini, Boateng, Ibrahimović, Robinho
Náhradníci: Amelia, Mesbah, Yepes, Aquilani, Emanuelson, Maxi López, El Shaarawy.

20:20 I druhý dnešní duel bude nesmírně zajímavý. Olympique Marseille se sice v domácí soutěži příliš nedaří, ale o to více dává do Ligy mistrů. V osmifinále vyřadil vítěze Ligy mistrů z roku 2010 Inter Milán a nyní se těší na Bayern Mnichov, finalistu téhož ročníku. Bayern ve čtvrtfinále jednoznačně smetl Basilej 7:1 - a to i přesto, že ve Švýcarsku prohrál 0:1. Doma předvedl gólový uragán, a tak bavorský klub dále zůstává ve hře o finále, jež se letos odehraje právě na domácím stánku Mnichovský, v Allianz aréně.

20:15 Šlágrem celého čtvrtfinále je bezpochyb souboj mezi AC a Barcou. Oba týmy mají teď mají momentálně vynikající formu a Barcelna navíc směřuje za obhajobou loňské trofeje. Největším nebezpečím pro AC bude držitel Zlatého míče Lionel Messi, který v posledních osmi soutěžních utkáních nastřílel neuvěřitelných osmnáct branek. Vyprávět by ostatně mohl Leverkusen, do jehož sítě se před čtrnácti dny trefil hned pětkrát. Na druhé straně má největší formu Zlatan Ibrahimovič, jenž v posledních čtřech ligových duelech vstřelil sedm gólů. Oba týmy se potkaly již v základní skupině (kde hrála i Viktoria Plzeň), kde hrály na Nou Campu 2:2 a na San Siru 2:3 (pro Barcelonu).

20:15 Vítejte u dnešního online přenosu ze čtvrtfinálových utkání Ligy mistrů, v nichž se utkají AC Milán s Barcelonou a Olympique Marseille s Bayernem Mnichov. Již včera se odehrály duely mezi APOELem Nikósia a Realem Madrid a Benfikou Lisabona a Chelsea. O nich si můžete přečíst zde, fotogalerie je k dispozici níže.