Rekordní kanonáda Bayernu, postupuje i Marseille

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 3. 2012 22:40
Bayern - Basilej 7:0, Inter Milán - Marseille 2:1

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov napravili dojem z úvodního osmifinále s Basilejí, kde prohráli 0:1, když v domácí odvetě svého soupeře rozstříleli 7:0.

Hned čtyřikrát se trefil Mario Gómez, dvě branky přidal Arjen Robben a jednu Thomas Müller.

Přestože měli hosté před odvetou slibnou pozici pro překvapivý postup, vypadalo to od prvních minut, že se snad o svou šanci ani poprat nechtějí. Malá aktivitita a individuální chyby je srážely, naopak německý gigant šel s velkou vervou za likvidací svého manka.

Zápasy Bayern-Basilej a Inter-Marseille jsme sledovali ŽIVĚ
Fotbalový svět tleská: Messi je prostě nejlepší
Mein Gott. Barcelona smetla Leverkusen, Messi pět gólů

Podařilo se mu to už v 11. minutě, když po zblokované Müllerově střele nezaváhal Robben. Další zásahy přidali na sklonku první půle Müller s Gömezem a rázem bylo jasné, že dál půjdou Mnichovští. Ti po přestávce zasadili odevzdanému soupeři ještě další čtyři třefy a mohli tak slavit rekordní kanonádu ve vyřazovací fázi soutěže.

Divoký závěr mělo utkání v Miláně, kde také Inter proti Marseille musel dohánět jednogólové manko z prvního zápasu.

Domácí si vypracovali hned několik vyložených šancí, ovšem prosadil se až v 75. minutě Diego Milito. Když stál zápas kousek před prodloužením, šokoval milánský stadion po chybě zkušeného beka Lucia střídající Brandao. Na postupu francouzského celku už nic nezměnila ani proměněná penalta Giampaola Pazziniho.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Inter Milán - Marseille 2:1 (0:0)
75. Milito, 90.+5 Pazzini z pen. - 90.+2 Brandao. Rozhodčí: Proenca (Port.). ČK: 90.+3 Mandanda (Marseille). Diváci: 50.000. První zápas: 0:1, postoupilo Marseille.

Bayern Mnichov - Basilej 7:0 (3:0)
44., 50., 61. a 67. Gómez, 11. a 80. Robben, 42. Müller. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 66.000. První zápas: 0:1, postoupil Bayern.