Zahraniční ligy: Heroické vzepětí Liverpoolu. V Newcastlu otočil zápas i v deseti

27. 8. 2023 17:11
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili 2:1 na hřišti Sheffieldu a jako jediný tým v anglické lize mají po třech kolech plný počet bodů. O výhře obhájců titulu rozhodl v 88. minutě záložník Rodri. Fotbalisté Liverpoolu navzdory dlouhému oslabení otočili duel v Newcastlu a díky gólům Darwina Núňeze zvítězili 2:1.
Jürgen Klopp slaví se svými svěřenci
Jürgen Klopp slaví se svými svěřenci | Foto: Reuters

V prvním poločase utkání Sheffield - Manchester City neproměnil penaltu kanonýr Haaland, který trefil jen tyč. "Citizens" zužitkovali drtivý tlak až po změně stran. Grealish přetaženým centrem našel na zadní tyči Haalanda a ten hlavou zaznamenal třetí gól v ligovém ročníku.

Manchester soupeře přestřílel 30:6, přesto o vítězství téměř přišel. V 85. minutě srovnal křižnou střelou Bogle, o tři minuty později ale rozhodl nekompromisní ránou Rodri. Sheffield nebodoval ani ve třetím zápase po návratu mezi elitu.

Newcastle otevřel skóre v 25. minutě, kdy chybu Alexandera-Arnolda využil skórující Gordon. Vzápětí navíc Van Dijk podrazil unikajícího Isaka a dostal červenou kartu. "Reds" dohrávali v oslabení stejně jako v minulém kole proti Bournemouthu a opět dovedli utkání do vítězného konce.

Núňez nejprve v 81. minutě zakončil brejk z pravé strany přesnou křižnou střelou a ve třetí minutě nastavení takřka totožnou brankou rozhodl. "Straky" nezdolaly Liverpool počtrnácté v řadě, popáté za sebou s ním navíc prohrály.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Burnley - Aston Villa 1:3 (47. Foster - 8. a 20. Cash, 61. Diaby), Sheffield United - Manchester City 1:2 (85. Bogle - 63. Haaland, 88. Rodri), Newcastle - Liverpool 1:2 (25. Gordon - 81. a 90.+3 Núňez).

Kane se opět uvedl

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvládli i druhý zápas nové sezony německé ligy, dnes doma porazili 3:1 Augsburg. Dvěma góly přispěl k vítězství anglický útočník Harry Kane. Český brankář Tomáš Koubek sledoval porážku svého týmu z lavičky náhradníků. Ve druhém dnešním duelu Mohuč remizovala 1:1 s Frankfurtem.

Bayern se ujal vedení po Uduokhaiově vlastním gólu a ve 40. minutě zvýšil z penalty Kane. Hvězdná letní posila bavorského velkoklubu přidala druhý zásah v 69. minutě, kdy usměrnila do sítě Daviesův centr z levé strany. Kane gólově navázal na trefu z úvodního kola proti Brémám (4:0).

Bayern si poradil s neoblíbeným soupeřem, se kterým měl v minulých dvou sezonách vyrovnanou bilanci dvou ligových výher i proher. Nic na tom nezměnilo ani Beljovo snížení v závěru.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Mohuč - Eintracht Frankfurt 1:1 (25. I Če-song - 90.+1 Marmúš), Bayern Mnichov - Augsburg 3:1 (32. vlastní Uduokhai, 40. z pen. a 69. Kane - 86. Beljo).

Barcelona v přestřelce udolala Villarreal

Barcelona ve třetím kole španělské ligy ztratila ve Villarrealu dvougólové vedení, po následném dalším obratu ale nakonec zvítězila 4:3. V 71. minutě rozhodl premiérovou trefou v sezoně hvězdný útočník Robert Lewandowski.

Katalánci vedli po gólech Gaviho a De Jonga už po čtvrthodině 2:0, ještě do poločasové pauzy ale srovnali Foyth se Sörlothem. V 50. minutě dokonal obrat obstřelem na zadní tyč Baena, v 68. minutě ale znovu srovnal Torres a vzápětí po Yamalově střele do tyče dorazil míč do odkryté brány Lewandowski.

Katalánci zdolali dnešního soupeře potřetí za sebou a na vedoucí Real Madrid ztrácejí dva body. Villarreal prohrál i druhý domácí zápas ligového ročníku.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Villarreal - FC Barcelona 3:4 (26. Foyth, 40. Sörloth, 50. Baena - 12. Gavi, 15. De Jong, 68. Torres, 71. Lewandowski), Valencie - Pamplona 1:2 (80. Duro - 24. Oroz z pen., 90.+5 Vidal), Bilbao - Betis Sevilla 4:2 (30. a 45. obě z pen. Vesga, 45.+7 Guruzeta, 84. Gómez - 2. Willian José, 10. Isco).

Juventus pouze remizoval s Boloňou

Juventus Turín v druhém kole italské fotbalové ligy pouze remizoval doma 1:1 s Boloňou. "Stará dáma" nenavázala na úvodní triumf v Udine, naopak Boloňa bodovala poprvé v sezoně.

Juventus prohrával od 24. minuty po Fergusonově zásahu, alespoň bod zařídil favoritovi v 80. minutě hlavou Vlahovič. Turínský velkoklub neporazil dnešního soupeře potřetí z posledních čtyř zápasů.

Fiorentina nastoupila proti Lecce bez nemocného českého reprezentanta Antonína Baráka a po poločase vedla o dvě branky. Nováček soutěže ale po přestávce srovnal. Na konečných 2:2 dal v 76. minutě černohorský útočník Krstovič, jenž po nedávném přestupu z Dunajské Stredy dnes debutoval v Serii A.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Fiorentina - Lecce 2:2 (3. González, 25. Duncan - 49. Rafia, 76. Krstovič), Juventus Turín - Boloňa 1:1 (80. Vlahovič - 24. Ferguson), Lazio Řím - FC Janov 0:1 (16. Retegui), Neapol - Sassuolo 2:0 (16. Osimhen z pen., 64. Di Lorenzo).

1. AC Milán 2 2 0 0 6:1 6
2. Neapol 2 2 0 0 5:1 6
3. Hellas Verona 2 2 0 0 3:1 6
4. Fiorentina 2 1 1 0 6:3 4
5. Juventus Turín 2 1 1 0 4:1 4
6. Lecce 2 1 1 0 4:3 4
7. Inter Milán 1 1 0 0 2:0 3
8. Bergamo 2 1 0 1 3:2 3