Čvančaru zastínil Boniface. Podívejte se, jak Leverkusen rozebral Mönchengladbach

27. 8. 2023 11:43
Podívejte se na sestřih z utkání 2. kola německé bundesligy, v němž fotbalisté Mönchengladbachu podlehli doma Leverkusenu jasně 0:3. Letní posila Borussie a dvougólový hrdina z úvodního duelu Tomáš Čvančara se tentokrát vůbec neprosadil, českého útočníka zcela zastínila nová tvář Bayeru Victor Boniface.
Sestřih utkání Mönchengladbach - Leverkusen | Video: Asociated Press

Leverkusen v Mönchengladbachu herně celé utkání dominoval a do vedení šel už po 18 minutách.

Po parádní akci se hlavou trefil Boniface, pro nějž to byla první branka v dresu Bayeru od letního přestupu ze Saint Gilloise.

Leverkusen pak přidával jednu šanci za druhou, bývalý hráč Borussie Xhaka krásnou střelou vedení hostí zdvojnásobil, ale videorozhodčí ho o výstavní trefu obral kvůli předcházejícímu ofsajdu Taha.

K ojedinělé šanci se domácí dostali krátce před pauzou, ale Čvančara před brankářem netrefil míč a nenavázal na dva góly z minulého utkání s Augsburgem.

Naopak v nastavení prvního poločasu se po standardní situaci a další skvělé souhře prosadil Tah po asistenci Hofmanna, který v létě přestoupil do Leverkusenu právě z Mönchengladbachu, a od místních fanoušků musel celý zápas snášet pískot.

Krátce po pauze Boniface přidal svou druhou branku a před 54 tisícovkami diváků stanovil konečné skóre.

Adam Hložek v dresu vítězů nastoupil až v 81. minutě, brankář Matěj Kovář zůstal jen na lavičce Bayeru.