Vlahovič v dresu Juventusu září. K vítězství nad Empoli ho dovedl dvěma góly

Aktualizováno 26. 2. 2022 23:11
Fotbalisté Juventusu zvládli v 27. kole italské ligy přestřelku na hřišti Empoli a zvítězili 3:2. K triumfu nad nováčkem soutěže přispěl dvěma góly nejlepší střelec Serie A Dušan Vlahovič.
Dušan Vlahovič v zápase Juventusu v italské lize.
Dušan Vlahovič v zápase Juventusu v italské lize. | Foto: Reuters

Na úvodní Keanův gól dokázalo Empoli zareagovat Žurkowského trefou po rohovém kopu, pak ale přišly chvíle zimní posily Juventusu. Vlahovič nejprve krátce před pauzou převzal míč v pokutovém území a po chytré kličce skóroval poprvé. V 66. minutě pak zakončil únik "dloubáčkem" nad padajícím brankářem. Srbský reprezentant má v této sezoně Serie A na kontě 20 branek.

Čtvrt hodiny před koncem snížil La Mantia, Empoli už ale nedokázalo přerušit negativní sérii a nevyhrálo ani podesáté v řadě. Juventus si upevnil čtvrté místo, na první AC Milán ztrácí sedm bodů.

Fiorentina nevyužila šanci posunout se nejméně do neděle na páté místo. "Fialky" prohrály na hřišti Sassuola 1:2, vítěznou branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení Defrel. Sassuolo zdolalo po Interu Milán během jednoho týdne dalšího pohárového aspiranta.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Salernitana - Boloňa 1:1 (72. Zortea - 43. Arnautovic), Empoli - Juventus Turín 2:3 (40. Žurkowski, 76. La Mantia - 45.+2 a 66. Vlahovič, 32. Kean), Sassuolo - Fiorentina 2:1 (19. Traoré, 90.+4 Defrel - 88. Cabral).

1. AC Milán 27 17 6 4 53:29 57
2. Inter Milán 26 16 7 3 55:22 55
3. Neapol 26 16 6 4 47:18 54
4. Juventus Turín 27 14 8 5 41:25 50
5. Bergamo 25 12 8 5 46:30 44
6. Lazio Řím 26 12 7 7 53:40 43
7. Fiorentina 26 13 3 10 45:36 42
8. AS Řím 26 12 5 9 44:34 41