Leverkusen si i bez zraněného Schicka poradil doma s Bielefeldem

Aktualizováno 26. 2. 2022 20:58
Fotbalisté Leverkusenu v 24. kole německé ligy porazili i bez zraněného kanonýra Patrika Schicka doma 3:0 Bielefeld. Vedoucí Bayern Mnichov výhrou 1:0 ve Frankfurtu zvýšil náskok na druhý Dortmund na devět bodů, Borussia ale má zápas k dobru. Záložník Vladimír Darida odehrál 70 minut při porážce Herthy Berlín 0:3 na hřišti Freiburgu.
Moussa Diaby slaví gól Leverkusenu v německé lize.
Moussa Diaby slaví gól Leverkusenu v německé lize. | Foto: Reuters

Schickovo místo na hrotu útoku Leverkusenu převzal Alario, který autora 20 bundesligových branek zastoupil i gólově. Argentinský útočník se dostal po půlhodině hry ve vápně k odraženému míči a zblízka zakončil. Po pauze přidal dvě trefy Diaby a Bayer částečně napravil zaváhání z minulého kola proti Mohuči.

Bielefeld se propadl na 14. příčku. Leverkusen si upevnil třetí místo, o čtyři body je před Freiburgem, který si poradil s Herthou. Skóre otevřel ve 12. minutě z pokutového kopu Grifo a v závěru přidali další zásahy Schade a Höler. Hertha je patnáctá, z posledních sedmi duelů získala jen dva body.

Bayern si v utkání s Frankfurtem vytvořil tlak i množství šancí, prosadil se ale až v 71. minutě. Kimmich vyslal kolmicí do úniku Saného a německý reprezentant křižnou střelou rozhodl. Obhájci titulu tak vyzráli na neoblíbeného soupeře, se kterým loni oba vzájemné zápasy prohrál.

Mönchengladbach utrpěl před týdnem šestigólový debakl v Dortmundu a prohrával i tentokrát v souboji sousedů v tabulce s Wolfsburgem. Alespoň bod zařídil Borussii v 82. minutě střídající Embolo, jehož tým je třináctý o bod za "Vlky".

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Freiburg - Hertha Berlín 3:0 (12. Grifo z pen., 83. Schade, 86. Höler), Fürth - Kolín nad Rýnem 1:1 (69. Griesbeck - 53. Kainz), Leverkusen - Bielefeld 3:0 (57. a 81. Diaby, 30. Alario), Mönchengladbach - Wolfsburg 2:2 (42. Thuram, 82. Embolo - 6. Wind, 33. Bornauw), Union Berlín - Mohuč 3:1 (8. Haraguči, 56. Becker, 75. Awoniyi - 90. Burgzorg), Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:1 (71. Sané).

1. Bayern Mnichov 24 19 1 4 75:26 58
2. Dortmund 23 16 1 6 63:36 49
3. Leverkusen 24 13 5 6 63:39 44
4. Freiburg 24 11 7 6 39:26 40
5. Hoffenheim 24 12 4 8 47:36 40
6. Lipsko 23 11 4 8 49:28 37
7. Union Berlín 24 10 7 7 32:32 37
8. Kolín nad Rýnem 24 9 9 6 36:38 36