Arsenal prohrál na hřišti Aston Villy, která poslala Watford do sestupového pásma

Aktualizováno 21. 7. 2020 23:31
Fotbalisté Manchesteru City deklasovali v předposledním kole anglické ligy 4:0 domácí Watford, který se propadl na sestupovou 18. příčku. O skóre ho na ni odsunula Aston Villa, která zdolala doma Arsenal 1:0.
Zklamaný Eddie Nketiah z Arsenalu v zápase na hřišti Aston Villy.
Zklamaný Eddie Nketiah z Arsenalu v zápase na hřišti Aston Villy. | Foto: Reuters

Manchesteru City pomohl k vítězství dvěma góly Raheem Sterling. Anglický reprezentant se prosadil dvakrát v prvním poločase a s 19 ligovými góly v sezoně si vytvořil osobní rekord. V 31. minutě zpracoval míč ve vápně a poslal ho nekompromisně do sítě. O devět minut později dorazil svůj pokutový kop, který mu zneškodnil brankář Ben Foster.

Další trefy přidali po pauze Phil Foden a Aymeric Laporte. "Citizens" vyhráli v lize počtvrté v řadě, na jejich druhém místě už se nemůže nic změnit.

Manchester City uštědřil Watfordu, který v neděli odvolal kouče Nigela Pearsona, další výprask. V prvním vzájemném utkání v této sezoně Premier League v září zvítězil 8:0 a v loňském finále Anglického poháru ho smetl 6:0.

Aston Ville zařídil důležitou výhru v 27. minutě po rohovém kopu Egypťan Trézéguet. Arsenal ztratil šanci na šesté místo zajišťující postup do Evropské ligy, účast v pohárech si ale mohou stále vybojovat ve finále Anglického poháru, v němž se střetnou s Chelsea. Aston Villa má o jeden vstřelený gól lepší skóre než Watford a poprvé od 28. února se dostala mimo sestupové pásmo.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Watford - Manchester City 0:4 (31. a 40. Sterling, 63. Foden, 66. Laporte), Aston Villa - Arsenal 1:0 (27. Trézéguet).

před 19 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.