Nervali jsme se, zní z Watfordu. Po gólech Součka a spol. ale bylo v kabině dusno

ČTK ČTK
21. 7. 2020 11:52
Kapitán Troy Deeney popřel spekulace, že se fotbalisté Watfordu během pátečního zápasu anglické ligy na hřišti West Hamu poprali s trenérem Nigelem Pearsonem. Ten byl dva dny po porážce 1:3 od sestupem ohrožených "Sršňů" odvolán.
Trenér Nigel Pearson
Trenér Nigel Pearson | Foto: Reuters

Šarvátka se údajně strhla v šatně po prvním poločase, který West Ham i díky gólu Tomáše Součka vyhrál 3:0. "Chtěl bych upozornit, že o přestávce žádná bitka neproběhla. Je rok 2020, tohle už neděláme. Se všemi kamerami a věcmi okolo by se něco z toho dostalo ven, kdyby to byla pravda," řekl Deeney v rozhovoru s televizí beIN Sports.

"Trenér na nikoho nevztáhl ruku. Byl jenom frustrovaný a mluvil s námi od plic. Ale nikdo se nepral, nikdo nedostal ránu, nikdo dokonce nikoho ani nepolechtal," doplnil dvaatřicetiletý útočník.

Pearsonovo nedělní odvolání ho zaskočilo. "Je to pochopitelně zvláštní, nečekali jsme to. Myslím, že ve fotbale se dostanete do bodu, kdy vás už nic nepřekvapí, ale tohle mě určitě dostalo," přiznal Deeney.

Sedmnáctý Watford má v tabulce Premier League tříbodový náskok na sestupové pásmo. V závěrečných dvou ligových zápasech s Manchesterem City a Arsenalem mužstvo povedou jako dočasní kouči Hayden Mullins a Graham Stack.

"Četl jsem i to, že sestavu mám vybírat já. Takže jsem patrně hrající trenér. To je nesmysl. Ještě něco, co jsem přehlédl? Musíme respektovat rozhodnutí vedení a poskytnout maximální podporu dobrým lidem Haydenovi a Stackymu," prohlásil Deeney.

 

Právě se děje

před 40 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy