Nervali jsme se, zní z Watfordu. Po gólech Součka a spol. ale bylo v kabině dusno

ČTK ČTK
21. 7. 2020 11:52
Kapitán Troy Deeney popřel spekulace, že se fotbalisté Watfordu během pátečního zápasu anglické ligy na hřišti West Hamu poprali s trenérem Nigelem Pearsonem. Ten byl dva dny po porážce 1:3 od sestupem ohrožených "Sršňů" odvolán.
Trenér Nigel Pearson
Trenér Nigel Pearson | Foto: Reuters

Šarvátka se údajně strhla v šatně po prvním poločase, který West Ham i díky gólu Tomáše Součka vyhrál 3:0. "Chtěl bych upozornit, že o přestávce žádná bitka neproběhla. Je rok 2020, tohle už neděláme. Se všemi kamerami a věcmi okolo by se něco z toho dostalo ven, kdyby to byla pravda," řekl Deeney v rozhovoru s televizí beIN Sports.

"Trenér na nikoho nevztáhl ruku. Byl jenom frustrovaný a mluvil s námi od plic. Ale nikdo se nepral, nikdo nedostal ránu, nikdo dokonce nikoho ani nepolechtal," doplnil dvaatřicetiletý útočník.

Pearsonovo nedělní odvolání ho zaskočilo. "Je to pochopitelně zvláštní, nečekali jsme to. Myslím, že ve fotbale se dostanete do bodu, kdy vás už nic nepřekvapí, ale tohle mě určitě dostalo," přiznal Deeney.

Sedmnáctý Watford má v tabulce Premier League tříbodový náskok na sestupové pásmo. V závěrečných dvou ligových zápasech s Manchesterem City a Arsenalem mužstvo povedou jako dočasní kouči Hayden Mullins a Graham Stack.

"Četl jsem i to, že sestavu mám vybírat já. Takže jsem patrně hrající trenér. To je nesmysl. Ještě něco, co jsem přehlédl? Musíme respektovat rozhodnutí vedení a poskytnout maximální podporu dobrým lidem Haydenovi a Stackymu," prohlásil Deeney.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy