Ronaldo dvěma góly posunul Juventus zase o kousek blíž titulu

20. 7. 2020 23:45
Juventus porazil v dohrávce 34. kola italské fotbalové ligy 2:1 Lazio Řím a upevnil si první místo v soutěži. Oba góly vítězného týmu dal Cristiano Ronaldo a dotáhl se na čelo tabulky střelců po bok Cira Immobileho.
Cristiano Ronaldo proměňuje penaltu v zápase Juventus - Lazio
Cristiano Ronaldo proměňuje penaltu v zápase Juventus - Lazio | Foto: Reuters

V prvním poločase oba celky nastřelily brankovou konstrukci, góly padaly až po přestávce. Ronaldo otevřel skóre v 51. minutě z pokutového kopu a o tři minuty později využil po brejku přihrávku Paula Dybaly před prázdnou bránu. Hvězdný Portugalec vstřelil 30. ligový gól v sezoně a je na tom stejně jako jeho dnešní soupeř Immobile, který snížil v 83. minutě rovněž z penalty.

Ronaldo se stal prvním fotbalistou v historii, který dal přes 50 branek v italské, anglické i španělské lize. V Serii A navíc dosáhl na jubilejní trefu v rekordně nízkém počtu zápasů (61).

"Stará dáma" je blízko obhajobě titulu, čtyři kola před koncem má náskok osmi bodů před druhým Interem Milán. Lazio získalo z posledních pěti utkání jediný bod a je čtvrté.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 2:1 (51. z pen. a 54. Ronaldo - 83. Immobile z pen.).

1. Juventus Turín 34 25 5 4 72:36 80
2. Inter Milán 34 21 9 4 74:36 72
3. Bergamo 34 21 8 5 94:44 71
4. Lazio Řím 34 21 6 7 69:37 69
5. AS Řím 34 17 7 10 63:46 58
6. Neapol 34 16 8 10 55:45 56
7. AC Milán 34 16 8 10 53:43 56
8. Sassuolo 34 13 9 12 63:58 48