Chceme další Součky a Coufaly, říká slavný kouč. Je to cesta, jak ohrozit giganty

av av
3. 5. 2021 15:03
Méně mocné kluby Premier League touží následovat cestu West Hamu. Pořídit z "okrajového" evropského trhu méně známé, ale zároveň dostatečně kvalitní a hladové fotbalisty. Podle slavného trenéra Roye Hodgsona je to jediný způsob, jak v Anglii ohrozit bohaté giganty.
Vladimír Coufal a Tomáš Souček v dresu West Hamu.
Vladimír Coufal a Tomáš Souček v dresu West Hamu. | Foto: Reuters

Současný manažer Crystal Palace dává příchody za Tomáše Součka a Vladimíra Coufala za vzor hodný následování. Podle zkušeného Hodgsona ukázaly úspěšný model dalším klubům Premier League, které by v budoucích letech chtěly na ostrovech zabojovat o pohárové příčky.

Bývalý trenér anglické reprezentace byl dotázán, jak mohou ostatní týmy rozbourat monopol movitých velkoklubů na čele ligy.

Načež bez váhání ukázal na West Ham.

"Podívejte se na ně. Je to jen a jen o náboru hráčů. Prostě jen našli dva hráče, Coufala a Součka, kteří byli přesně těmi typy, které hledali. A pak přidali třetího, Jesseho Lingarda, o kterém sice každý věděl, ale který spadl v Manchesteru United do velké krize," prohlásil třiasedmdesátiletý Hodgson.

"Tihle tři hráči vytvořili obrovský rozdíl," uvedl slavný kouč.

"To přesně musíme udělat, abychom nabourali monopol velkých týmů. Podívat se třeba i tam, kam nikdo moc nekouká, a najít tam skvělé fotbalisty," dodal.

Nepřímo tak potvrdil, že se český fotbalový trh stává díky vydařeným přestupům ex-slávistů do West Hamu místem, kam se budou mnohem pečlivěji než dřív upírat zraky skautů z Premier League.

Souček a Coufal se stali osobnostmi celé soutěže a v poměru mezi jejich cenou a výkony, které odvádějí, prakticky nemají konkurenci. Za Součka zaplatili Kladiváři 19 milionů liber, Coufal stál pouhých 5,4 milionu. Cena obou je nyní minimálně dvojnásobná.

Hodgson je přitom přesvědčen, že podobné levnější fotbalové "drahokamy" jsou v Evropě stále k nalezení.

"Další Coufalové a Součkové tam někde jsou a my je můžeme získat za rozumné částky, které jsme bez problémů schopní utratit," prohlásil manažer Palace s narážkou na české opory Hammers.

Ti mezitím v nejvyšší anglické soutěži pokračují v napínavém boji o evropské poháru a po dvou porážkách v řadě potřebují nutně zabrat. V pondělí večer to ale na stadionu Turf Moor proti nepříjemnému domácímu Burnley rozhodně nebudou mít snadné.

Tým vyznávající stejné barvy jako West Ham, tedy vínovou a modrou, v minulém kole nadchl vítězstvím 4:0 na hřišti Wolverhamptonu. Spolupráce vysokého Chrise Wooda s rychlonohým Matějem Vydrou vypadá čím dál nebezpečněji, doma však má Burnley v poslední době velké problémy. Na Turf Moor neslavilo výhru už sedm utkání v řadě.

Celek Davida Moyese nadále decimují zranění. Skotský manažer se i tentokrát musí obejít bez Declana Rice a Aarona Creswella, na hraně jsou návraty Michaela Antonia a Arthura Masuakua. 

Hammers by se v případě tříbodového zisku dostali znovu před Tottenham na páté místo, tři body za čtvrtou Chelsea.

Utkání 34. kola Premier League mezi Burnley a West Hamem začíná ve 21:15, přímým přenosem jej vysílá stanice Premier Sport, deník Aktuálně.cz z něj nabídne online reportáž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy