Nepřijatelné. Britský ministr sportu odsoudil násilné protesty fanoušků United

Horko v Manchesteru. Fanoušci vtrhli na Old Trafford, hráči nesměli odjet k zápasu
Fanoušci Manchesteru United protestovali proti majitelům klubu, americké rodině Glazerových.
Příznivci United jsou s Glazerovými nespokojeni dlouhodobě, poslední kapkou byla plánovaná účast klubu v projektu superligy.
Joel Glazer se poté fanouškům za zapojení do superligy omluvil, ale neupokojil je tím. "Vypadněte z klubu. Chceme, aby Glazerovi šli pryč," skandovali fanoušci, kterých se podle médií sešlo zhruba deset tisíc.
Asi dvě stovky příznivců "Rudých ďáblů" vtrhly i na trávník stadionu Old Trafford.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
3. 5. 2021 12:28
Britský ministr sportu Nigel Huddleston odsoudil násilné protesty příznivců, kvůli kterým byl odložen nedělní zápas anglické fotbalové ligy mezi Manchesterem United a Liverpoolem. Nový termín zatím oznámen nebyl.

Rodina Glazerových koupila United k nelibosti řady fanoušků v roce 2005 a protesty proti americkým vlastníkům nyní znovu rozdmýchal neúspěšný pokus založit spolu s dalšími velkokluby uzavřenou a nezávislou superligu.

Nedělní utkání se kvůli opatřením proti koronaviru mělo hrát bez diváků, ale před stadionem protestovalo proti majiteli Joelu Glazerovi zhruba deset tisíc lidí. Asi 200 z nich vtrhlo na trávník stadionu a došlo také k potyčkám s policisty.

"Jsou i takové formy protestů, při kterých dáte najevo názor, ale nikoho neohrozíte," citovala Huddlestona agentura Reuters. "Chápu, proč jsou fanoušci naštvaní, ale násilí malé skupinky příznivců na Old Trafford je nepřijatelné," přidal.

Pochopení pro příznivce měl i starosta Manchesteru Andy Burnham, nicméně i on násilnosti odsoudil. "Naprosto chápu obavy fanoušků z chování majitelů, financování klubu i vedení fotbalu jako takového," uvedl. "Je také na místě zdůraznit, že většina příznivců protestovala v poklidu. Nicméně pro činy menšiny, která zranila policisty a ohrozila ostatní, neexistuje omluva," prohlásil Burnham.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 3,1 procenta, nejvíc od září

Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu víc než v březnu a nejvíc od loňského září. Největší podíl na tom má hlavně zdražení pohonných hmot a tabákových výrobků. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti březnu stouply ceny v dubnu o 0,5 procenta.

Analytici tak vysoký nárůst nečekali. Odhadovali, že dubnová meziroční inflace stoupne z březnových 2,3 procenta zhruba na 2,7 procenta.

Inflace vytrvale klesala od loňského července až do letošního března, kdy se zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku po sedmi měsících zastavilo. Podle ekonomů poroste inflace i v květnu, a to i kvůli otevření všech obchodů po několikaměsíční pauze způsobené epidemií koronaviru.

před 45 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy