Rok Slavie: Kolářova prokletá sezona, absolutní ligový rekord i prokopnuté dveře

Rok Slavie: Kolářova prokletá sezona, absolutní ligový rekord i prokopnuté dveře
Sešívaní v létě posílili především české hráče. Z Liberce přišli například Jan Kuchta a Tomáš Malínský, z Karviné pak Ondřej Lingr. V tichosti se nejprve k B týmu připojil také z Táborska Abdallah Sima, který hlavně na podzim sehrál ve slávistickém příběhu důležitou roli.
Po letní stabilizaci kádru se opět řešila pozice střelce. Omlazená Slavia na začátku sezony spoléhala na Stanislava Tecla, který se uvedl hattrickem v prvním kole proti Českým Budějovicím.
Ligový start vyšel Pražanům pod Trpišovským na jedničku se skóre 18:2 v prvních pěti kolech.
Jenže hlavním cílem vedení i týmu byl postup do základní skupiny Ligy mistrů. V cestě jim stál dánský Midtjylland. V domácím úvodním zápase odehráli sešívaní zápas 0:0. "Když vezmeme v potaz průběh zápasu, tak je pro nás výsledek dobrý," sliboval si do odvety trenér Trpišovský.
Foto: ČTK
Fotbalová Slavia završila mistrovský hattrick. Vítězství ve Fortuna:Lize si sešívaní mohli zajistit už v minulém kole proti Bohemians, dočkali se v neděli. Definitivu jim přihrálo zaváhání Sparty v Liberci, červeno-bílí pak třetí titul v řadě orazítkovali vítězstvím 5:1 nad Plzní. Projděte si sezonu týmu Jindřicha Trpišovského v obrazech.
 

Právě se děje

před 4 minutami

U Tuniska se potopila loď s migranty, utonulo nejméně 57 lidí

U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných. 

Třicítce lidí se podle mluvčího tuniského ministerstva obrany povedlo zachránit tak, že se drželi ropné plošiny nedaleko tuniského pobřeží. Poté jim pomohli pracovníci z plošiny, přiblížila agentura AP. Po pohřešovaných pátrá tuniské námořnictvo. Flavio di Giacomo z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na twitteru uvedl, že všech 33 přeživších pochází z Bangladéše, národnost dalších lidí neupřesnil. 

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy