Schalke zvítězilo v Leverkusenu 2:0, brankář Fährmann oslavil sté utkání v řadě nulou

Aktualizováno 25. 2. 2018 20:27
Schalke uspělo v souboji dvou týmů s pohárovými ambicemi a na hřišti Bayeru zvítězilo 2:0. Ralf Fährmann odchytal za modro-bílé sté utkání v řadě.
Nabil Bentaleb stvrdil výhru Schalke v Leverkusenu gólem z penalty.
Nabil Bentaleb stvrdil výhru Schalke v Leverkusenu gólem z penalty. | Foto: Reuters

Berlín - Duel týmů s pohárovými ambicemi v 24. kole německé fotbalové ligy dopadl lépe pro Schalke, které zvítězilo 2:0 na hřišti Leverkusenu. Klub z Gelsenkirchenu se posunul na třetí místo tabulky, Bayer je pátý. O skóre za Leverkusenem zůstalo Lipsko, které ztratilo vedení nad posledním Kolínem nad Rýnem a prohrálo 1:2.

Schalke mělo už ve 100. bundesligovém utkání po sobě v brance gólmana Ralfa Fährmanna, který jubileum oslavil čistým kontem. Navíc se jeho kolegové dvakrát prosadili. Už v 11. minutě našel Caligiuri dalekonosným pasem Burgstallera, který se trefil přesně k tyči a ukončil 527 minut trvající ligový gólový půst.

Další komplikace pro domácí přišla v 38. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen středopolař Kohr. Definitivní pojistku pro hosty přidal v závěru Bentaleb, který proměnil pokutový kop, nařízený po Retsosově zákroku na unikajícího Embola.

Lipsko vedlo nad Kolínem od páté minuty po Augustinově dorážce a v prvním poločase mělo převahu. Po změně stran se však hosté vzchopili, brankami Koziella a Bittencourta otočili skóre a došli si pro první výhru po čtyřech zápasech. Lipsko doma prohrálo teprve podruhé v sezoně, kromě Kolína jej porazila pouze berlínská Hertha.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Leverkusen - Schalke 0:2 (11. Burgstaller, 89. Bentaleb z pen.), Lipsko - Kolín nad Rýnem 1:2 (5. Augustin - 70. Koziello, 77. Bittencourt).

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.