Lipsko si doma poradilo s Augsburgem a je v bundeslize druhé

9. 2. 2018 22:28
Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu, odehrál proti Lipsku jen poslední tři minuty.
Fotbalisté Lipska slaví gól
Fotbalisté Lipska slaví gól | Foto: ČTK

Lipsko - Fotbalisté Lipska zvítězili v 22. kole německé ligy 2:0 nad Augsburgem a na druhém místě tabulky vystřídali Leverkusen. Na vedoucí Bayern ztrácejí 15 bodů.

Oba celky vytěžily z předchozích čtyř bundesligových zápasů shodně po sedmi bodech, ale vzájemný duel vyšel lépe loňským vicemistrům. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy Poulsenův akrobatický pokus gólman Hitz jen vyrazil a míč následně poslal z malého vápna do sítě devatenáctiletý obránce Upamecano.

Tříbodový zisk pojistil Lipsku v druhé půli Keita tečovanou střelou z přímého kopu. Z podobné pozice pak ještě jeho spoluhráč Werner trefil břevno.

Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu a pomohl k hladké výhře nad Frankfurtem, se tentokrát dostal na hřiště až tři minuty před koncem.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Lipsko - Augsburg 2:0 (17. Upamecano, 70. Keita).

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.