24. 2. 2018 16:38
Nezvyklé počínání nizozemského gólmana Duisburgu zaujalo i Petra Čecha.
2017/2018, fotbal, druhá německá liga, Duisburg - Ingolstadt
2017/2018, fotbal, druhá německá liga, Duisburg - Ingolstadt | Foto: Youtube.com

Duisburg - Ani gól inkasovaný po kuriózní chybě brankáře Marka Flekkena nepřipravil fotbalisty Duisburgu o výhru 2:1 nad Ingolstadtem v druhé německé lize. Čtyřiadvacetiletý Nizozemec se rozhodl během soupeřovy akce napít a Ingolstadt snadno skóroval.

Duisburg vedl, když v 18. minutě od hostujícího týmu přišel dlouhý nákop z vlastní poloviny až do vápna domácích. Jeden ze stoperů se snažil akci přerušit tím, že hlavičkou odvracel ke svému brankáři, aby míč chytil. Jenže Flekken byl k němu zády hluboko v brance a hry si vůbec nevšímal. Šel se totiž napít. Až když míč doběhl Stefan Kutschke a v pohodě zblízka skóroval do prázdné branky, Flekken zjistil, co se vlastně děje.

Podívejte se na kuriózní gól:

Duisburg nakonec přece jen vyhrál, když využil přesilovou hru po vyloučení Almoga Cohena a rozhodl z penalty.

"Těsně předtím jsme dali gól, ale nevšiml jsem si, že ho sudí neuznali. Všichni slavili, zněla oslavná hudba. Tak jsem se otočil a šel se napít. Najednou byl míč u mé branky a byl z toho gól," popsal situaci Flekken pro klubový web.

"Teď se tomu mohu smát, byla to opravdu kuriózní situace. Příště už si ale do branky láhev s pitím dávat nebudu," dodal nizozemský gólman, který na sebe upozornil i před rokem a půl, kdy dal v poslední minutě ligového utkání po standardní situaci gól.

Kuriózní situace si povšiml i český gólman Petr Čech, který Flekkenovo počínání komentoval na twitteru slůvkem "Wow" a udiveným smajlíkem.

před 44 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.