Ronaldova penalta rozhodla turínské derby pro Juventus

15. 12. 2018 22:44
Juventus Turín vyhrál v 16. kole italské ligy v derby na hřišti rivala FC Turín 1:0 a dál suverénně vede Serii A.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Jediný gól dal Cristiano Ronaldo z penalty. Inter Milán vyhrál díky proměněné penaltě Maura Icardiho nad fotbalisty Udine 1:0 a upevnil si třetí místo. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Turínské derby mohl gólově otevřít po čtvrthodině Ronaldo, jeho povedený volej ale Sirigu vyrazil na roh. Italský brankář si při zákroku zhoršil zranění z úvodu zápasu a musel do brány pustit náhradníka Ichaza.

Toho ale hráči "Staré dámy" příliš neprověřili, i přes vysoké tempo zápasu se hrálo bez větších šancí na obou stranách až do 68. minuty. Ichazo pak fauloval ve vápně Mandžukiče a Ronaldo nařízený pokutový kop proměnil střelou po gólmanově levé ruce. Pětinásobný držitel Zlatého míče se 11. gólem v sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců.

V 73. minutě mohl favorit přidat druhý gól, Mandžukič ale zakončil z ofsajdu. Juventus už těsné vítězství uhájil a vyhrál osmé turínské derby z posledních devíti, z toho páté v řadě.

Inter měl v prvním poločase převahu a míč měl v držení dvě třetiny hracího času, přes soupeřovu pozornou obranu se ale neprosadil. Udine poprvé po deseti letech nevyslalo v úvodní pětačtyřicetiminutovce směrem k protivníkově brance ani jeden střelecký pokus.

Klíčový okamžik utkání nastal čtvrt hodiny před koncem, kdy rozhodčí nařídil pokutový kop po Fofanově ruce ve vápně. Domácí kapitán Icardi penaltu proměnil dloubáčkem doprostřed brány a zařídil svému týmu šesté domácí ligové vítězství v řadě.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Inter Milán - Udine 1:0 (76. Icardi z pen.), FC Turín - Juventus Turín 0:1 (70. Ronaldo z pen.).