Bayern deklasoval Hannover, Darida se vrátil a Dortmund navýšil náskok v čele

Aktualizováno 15. 12. 2018 20:42
Fotbalisté Dortmundu porazili v 16. kole německé ligy Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodeorem Gebre Selassiem v sestavě 2:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na devět bodů.
Bayern se může radovat, vyhrál v Hannoveru.
Bayern se může radovat, vyhrál v Hannoveru. | Foto: Reuters

Bayern Mnichov deklasoval Hannover 4:0. Vladimír Darida se vrátil do základní sestavy Herthy Berlín, při porážce 1:2 ve Stuttgartu odehrál 80 minut. Souboj dvou pohárových adeptů Hoffenheimu a Mönchengladbachu skončil bez branek. Düsseldorf se po výhře 2:0 nad Freiburgem odpoutal z posledního místa, oba góly dal Ayhan.

Vedoucí tým soutěže šel do vedení v 19. minutě, kdy Guerreiro z přímého kopu přesně našel Alcácerovu hlavu a nejlepší střelec bundesligy přidal 11. gól v sezoně. Španělský útočník se stal teprve třetím hráčem v historii soutěže po Horstu Hrubeschovi a Klausi Matischakovi, který vstřelil 11 branek ve svých prvních deseti bundesligových zápasech.

Borussia navýšila náskok v 27. minutě po Moisanderově chybné rozehrávce. Sancho našel zpětnou přihrávkou Reuse a kapitán Dortmundu trefil míč přesně k tyči. Werder ale dokázal snížit v 35. minutě, parádní střelou z dálky se prosadil Kruse.

Těsně před poločasem zneškodnil Pavlenka Reusův nebezpečný přímý kop a po změně stran český brankář vychytal domácí hvězdu ještě jednou při pokusu o obstřel. Borussia soupeře do žádné vážnější příležitosti nepustila a připsala si šestou ligovou výhru v řadě.

Bayern poslal do vedení už po 62 vteřinách hry povedeným volejem z hranice vápna Kimmich. Byl to nejrychlejší bundesligový gól mnichovského celku od dubna 2012. Z velkého tlaku v prvním poločase vytěžil bavorský velkoklub ještě jeden zásah, když Alaba nekompromisně napálil pod břevno odražený míč po rohovém kopu.

Třetí ligovou výhru za sebou pojistili Bayernu dalším gólem z dorážky Gnabry a desátou ligovou brankou v sezoně kanonýr Lewandowski. Svěřenci Nika Kovače se bodově dotáhli na druhý Mönchengladbach, Hannover se propadl na poslední místo.

Darida se ve Stuttgartu uvedl po půlhodině hry přesným centrem na Ibiševiče, bosenský útočník ale ve stoprocentní šanci míč netrefil čistě. Hertha se přesto dočkala úvodního gólu ještě před změnou stran, na konci pohledné kombinace dostal míč do branky Mittelstädt.

V 65. minutě ale za domácí vyrovnal po 682 minutách střeleckého půstu Gómez a stejný hráč o chvíli později přidal hlavou i druhou branku. Zkušený kanonýr zajistil svému týmu druhou domácí výhru za sebou, Hertha prohrála po třech zápasech.

Hoffenheim měl v bezgólovém zápase víc šancí, už ve čtvrté minutě Kadeřábek nebezpečně zakončoval po centru do vápna a Sommer musel zasáhnout. Největší příležitost nevyužil v 69. minutě útočník Joelinton, který chytrým lobem trefil tyč.

Mönchengladbach dohrával po zranění Raffaela závěrečné minuty o deseti a domácí z velkého tlaku vytěžili ještě jednu stoprocentní šanci. Bičakčič ale sám z malého vápna hlavou Sommera nepřekonal.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Augsburg - Schalke 1:1 (13. Gregoritsch - 52. Caligiuri), Düsseldorf - Freiburg 2:0 (55. a 79. Ayhan), Hannover - Bayern Mnichov 0:4 (2. Kimmich, 29. Alaba, 53. Gnabry, 62. Lewandowski), Hoffenheim - Mönchengladbach 0:0, Stuttgart - Hertha Berlín 2:1 (64. a 76. Gómez - 38. Mittelstädt), Dortmund - Brémy 2:1 (20. Alcácer, 27. Reus - 35. Kruse).