Ronaldo je stále na útěku z Juve. Messiho přestup ranil jeho ego a nemluví s trenérem

mar mar
Aktualizováno 18. 8. 2021 7:07
Cristiano Ronaldo byl v uplynulém půlroce neustále terčem spekulací. Mluvilo se o tom, že v létě opustí Juventus, přestože má ještě na rok platnou smlouvu. Šéfové klubu spekulace odmítali s tím, že největší hvězdu týmu udrží. To ovšem stále není jisté.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Portugalský útočník chce Starou dámu údajně opustit tak moc, že přestal mluvit se svými spoluhráči i trenérem Massimilianem Allegrim, píše Daily Mail. Další sezonu si v italském velkoklubu nedokáže představit a chce zamířit jinam. Kam, zatím není jasno.

V úterý měl být Ronaldo nabídnut Juventusem na britských ostrovech. Manchester City by stál 25 milionů eur, tedy za asi pětkrát až šestkrát méně, než za jakou cenu Citizens zkouší z Tottenhamu vykoupit Harryho Kanea. 

Šestatřicetiletý snajpr vidí inspiraci v Lionelu Messim, který se, byť za jiných okolností, v létě stěhoval z Barcelony do Paris Saint-Germain.

Messiho přestup současně narušil Ronaldovo sebevědomí, píše italský list La Reppublica. Kromě Manchesteru by se mohl také vrátit do Realu Madrid, úplně ze hry prý není ani přesun do Paříže, kde by se v jednom týmu setkal s Messim a Neymarem.

Pro Manchester City zůstává přestupní jedničkou Kane, přestup do bleděmodrých barev by pak nebyl jednoduchý ani pro Ronalda samotného, který strávil šest sezon v Manchesteru United a fanoušci by tak příchod do týmu rivala vnímali velmi nelibě.

Tato varianta by se ovšem dostala s nejvyšší pravděpodobností do hry jen ve chvíli, kdy selžou jednání s Tottenhamem o Kaneovi. Do té doby musí Ronaldo doufat, že adekvátní sumu za jeho služby bude chtít nabídnout někdo jiný.

Přestože vedení Juventusu už několikrát odmítlo o odchodu Ronalda rok před koncem smlouvy spekulovat, v zákulisí se hovoří o tom, že odlehčení rozpočtu klubu o Portugalcův plat by bylo vítaným zlepšením finanční situace. Navíc by do klubové pokladny mohlo přitéct až 25 milionů eur za přestup.

Sám Ronaldo ale v úterý na sociálních sítích odmítl spekulace o možném přestupu jakkoliv komentovat. "Média řeší moji budoucnost dost lehkovážně, což není příliš uctivé ani ke mně, ani ke zmíněným klubům," napsal Ronaldo na Instagram, aniž by ovšem výslovně popřel, že by se o jeho odchodu z Juvnetusu skutečně mohlo jednat.  "V tuto chvíli se soustředím na svoji kariéru a chystám se na příští výzvy. Všechno ostatní jsou jen řeči," dodal Ronaldo. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy